oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2. liga: Lokomotiva Vršovice - Sokol Bělá 20:28 (11:11)

téma: starší dorost | autor: Pepíno | datum: pondělí 20.2.2017 | zobrazeno: 522x

STD 2. liga: Lokomotiva Vršovice - Sokol Bělá 20:28 (11:11)

Konečně jsme se dočkali a zahájili jarní tažení za body v lize. Na první zápas jsme odjeli do Vršovic ve velice nekompletní sestavě a tak nás (jako už několikrát) zachraňovali kluci z mladšího dorostu (hlavně brankaři). Do zápasu jsme vstoupili z říše snů a po třech brankách Kóči a jedné Nigrína to bylo 4:0 a až do 17. minuty jsme si tento čtyřbrankový náskok neustále drželi na stav 8:4. Pak však přišel neuvěřitelný výpadek a soupeř nejenom dokázal pomaličku vyrovnávat stav utkání na 8:7, ale v jednu chvíli i vedl. Sice o branku 10:9, ale vedl. V této chvíli se přestalo dařit křídlům a spojky jako by na hřišti ani nebyly. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 11:11.

Po velice ostré řeči o přestávce se vrátilo mužstvo na hřiště dokončit utkání vítězně, ale nebylo to vůbec lehké. Do 5. minuty se oba celky tahaly 12:12 a až potom se začali naši kluci dostávat do postupného vedení 14:12,17:13,19:14. V této chvíli nás vedl k vítězství hlavně Máca. Přesto jsme si zápas zkomplikovali a nechali soupeře nadechnout k zdramatizování zápasu častým vylučováním. Soupeř ožil a snížil na 20:16, 22:19. V této chvíli nás ale podržel výborný brankář Vítek a jeho milimetrově přesné pasy na Kóču, který toho dokonale využil ke skórování, což nás posouvalo k vítězství. Po přečkání těchto chvil jsme nakonec zlomili soupeřův odpor k poměrně jasnému vítězství 28:20.

První jarní body se nerodily lehce a trenérům přibylo několik šedin na hlavách, ale vítězství je velice cenné pro udržení ligy pro naše nástupce. Neskutečný zápas prožil Kóča, který po trhácích rozvlnil soupeřovu síť 8x. Sekundoval mu Máca se 7 brankami a k tomuto duu se dá počítat i Smejkal s 5 brankami. Výtečný byl Vítek v bráně, Vaněk v obraně a to je asi tak vše. Spojky odehrály velice špatný zápas (jen snad Nigrín byl trochu vidět). Závěrem je potřeba poděkovat klukům z mladšího dorostu, kteří počkali a pomohli starším v zápasu, i když se jim nedařilo tak jak by asi sami chtěli. Přesto jim dík a dík i p. Bernardovi a Švecovi, že pomohli z odvozem.

Další zápas odehrajeme doma 25.2. od 15:00 hodin s vedoucím mužstvem ligy a věříme, že podáme výkon, za který se nebudeme muset stydět. Příjďte nás podpořit.

Podrobnosti o utkání naleznete ZDE >>>

aktuální výsledky