TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / Hodnocení sezóny starších dorostenců, ročník 2000 se posouvá do mužů

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 4.6.2019 | zobrazeno: 530x

Hodnocení sezóny starších dorostenců, ročník 2000 se posouvá do mužů

2019 


 

Do letošní sezóny jsme šli s cílem skončit do 3.místa, hrát rychlou házenou a postupně zapracovávat naše odchovance do družstva mužů, se kterými jsme společně trénovali. Kádr čítal 13 hráčů, na hostování u nás pokračovali hráči z Mladé Boleslavi a po letech se vrátili Matěj Humpola, Jonáš Kučera a Ondra Vacek. Naopak na hostování dělal Lukáš Vítek jedničku v Lovosicích v I.lize STD a Jakub Humpola hostoval ve II.lize mužů v Ml.Boleslavi.

 

Jak se bude letošní sezóna ubírat nastínila hned letní příprava, kterou jsme odmakali s průměrnou účastí 3-4 hráčů z dorostu. Během sezóny byla průměrná účast na tréninku 5-6 lidí včetně dvou brankářů s minimálním zájmem mužů ( pravidelně chodili 2 ). V podzimní části se nám dařilo v domácím prostředí, první venkovní body jsme vybojovali až v posledním utkání v Havlíčkově Brodě. Prošli jsme si i menší krizí po utkání v Pardubicích, ale závěr podzimu jsme zvládli a přezimovali na 3.místě. Po polovině sezóny ukončil činnost Stanev, na jaro se do sestavy vrátil Jirka Šídlo.

 

Vstup do jarních odvet se nám povedl, kluci zvládli těžké utkání na Chodově a porazili doma po výborném výkonu Sokol Vršovice. Poté se nám bohužel přestalo dařit a přicházela jedna pohroma za druhou. Na marodku se vrátil Jirka Šídlo, dále se mimo hřiště zranil Sucharda, měsíc v trestu byl Matěj Humpola a po jediné domácí prohře se Dvorem dostal trest i brankář Vítek. Následně jsme z důvodu malého počtu hráčů neodjeli na zápas do Náchoda ( pokuta + kontumace ). Druhou polovinu jara jsme už dohrávali v 7 – 9 lidech z posledních sil fyzických i psychických. Venkovní utkání jsme dohráli se ctí a doma zbytek zápasů vyhráli, konečným výsledkem bylo 4.místo.

Druhým nejlepším střelcem soutěže byl Jakub Humpola.

 

Chyběla nám konfrontace s ligovou mužskou házenou. Hráči všech ostatních družstev nastupovali v I. nebo II.lize mužů a bylo to znát. O nějaké souhře nemohla být řeč, protože jsme spolu netrénovali, v letošním ročníku jsme byli takový „okresní výběr“ pro dorosteneckou ligu. Letos skončili s házenou další naši odchovanci Richard Stanev a Jirka Šídlo.

Bernard, Brisuda, Coufal, Piešťanský, Vítek a Jakub Humpola se posouvají do mužů, Matěj Humpola a Jonáš Kučera u nás budou hostovat za muže z Mělníka resp. z Liberce, Sucharda, Vaněk, Sojka se vracejí do mateřských klubů a Vacek jde studovat do Brna.

 

Všem děkuju za vzornou reprezentaci oddílu a spolupráci, svými výsledky v dorosteneckých ligách jste se určitě zapsali do historie bělské házené. Za výpomoc s tréninky děkuji Petrovi Netrvalovi, ale vše ostatní v jednom dělat nejde, kdo trénuje, ví o čem mluvím.


Tímto skončila cesta mládežnickými kategoriemi ročníku 2000. Před lety se tehdejším funkcionářům a trenérům zdařil nábor, který se povedl protáhnout všemi mládežnickými kategoriemi. Naše společná cesta začala v roce 2008. Během let se s námi vystřídalo i několik trenérů, každý klukům dal to nejlepší ze svého. Za všechny musím zmínit Honzu Urbana, který hráčům předal hodně ze svých bohatých zkušeností a vydržel s námi nejdéle. Během let bylo dost odpadlíků, do mužů vydrželi největší srdcaři !!

 

Tento ročník byl silný a šikovný, kluci měli úspěchy na krajské a republikové úrovni.

V žákovských kategoriích medailová umístění v krajských a regionálních soutěžích

Žákovská liga  - Mistrovství ČR starších žáků 14/15 – 14.místo

Postup na republikové finále Novinářského kalamáře 2013 za družstvo ZŠ Bělá

II.liga mld 15/16 – 6.místo

II.liga mld 16/17 – 2.místo

II.liga STD 17/18 – 9.místo

II.liga STD 18/19 – 4.místo

Třikrát úspěšně reprezentovali na mezinárodním turnaji PHC 2013, 2015, 2017

Lukáš Vítek a Jakub Humpola hostovali v I.dorosteneckých ligách a byli v širším výběru kadetů ČR.

 

Doufáme, že hráči naváží na své úspěchy i v mužské kategorii a v budoucnu budou oporami družstva mužů ve II.lize !!

 

 

Standa Švec

Přiložené fotky

20082011201120122013201320142015201620172018

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:30 hodin a každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

7.10.

Roubal Jiří (27)

13.10.

Renza Václav (42)

17.10.

Švec Stanislav (43)

22.10.

Smejkal Josef (21)

23.10.

Kerbl Vojtěch (12)

odkazy

sokol.eu
chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synMinisterstvo Školství, Mládeže a TělovýchovySPS servis a programování strojůTom Bohemia CrystalKempa handballRadim Vaněk - klempířPRS9 Group s.r.o.Česká obec sokolskáStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemBc. Hana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková