Sokol Bělá / st. dorost / články / 20.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - 1.HC Pardubice 24:23 ( 14:7 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 6.5.2019 | zobrazeno: 975x

20.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - 1.HC Pardubice 24:23 ( 14:7 )

Ve 20.kole II.ligy jsme doma hostili Pardubice. Po sérii zápasů bez zisku bodů jsme potřebovali zabrat a vyhrát. Po zranění se do sestavy vrátil střelec Sojka, M.Humpolovi skončil trest za urážku rozhodčího , dále byl k dispozici Vaněk, který bohužel dorazil bez registračky, takže nám nakonec aspoň fandil.

V podzimním utkání jsme v Pardubicích prohráli 36:24, měli jsme hostům co oplácet.

Do zápasu jsme si nepřenesli pohodu z dobrého výkonu v Lounech a úvodní minuty nebyly z naší strany nejlepší. Nedařilo se nám střelecky, v obraně mi chyběly lepší pohyb a nasazení. Byla to házená, ze které bolela hlava. V polovině poločasu pohár mojí trpělivost přetekl, ze hřiště šel J.Humpola, na střední spojku se přesunul Kučera a tahle změna nám velmi prospěla. Do konce poločase jsme nedostali góla a 7 dali. ( 7:7 – 13.min., 14:7 – 30.min. ). Zvedli jsme pohyb a přistupování v obraně a zrychlili přechod do útoku v závěru poločasu už zpátky s J. Humpolou na pravé spojce. Mezitím Bernard dvakrát neproměnil náskok z křídla a najednou se mu vrátila bolest kolena, i když poslední utkání v Lounech odehrál celé bez problémů a na rentgenu byl čistý jak lilie. To nevím, co na tohle říct. Každopádně do zápasu pro bolest už nastoupit nechtěl. Další komplikací byl už druhý dvouminutový trest ve 20.minutě pro Piešťanského.

Povedlo se nám aktivně vstoupit i do druhého poločasu, ve 38.minutě zvyšoval J. Humpola na 18:12. Poté jsme nepochopitelně a trestuhodně přestali bojovat v obraně a v útoku hrát. Citelně nám chyběl Sojka, který byl otřesený ze souboje a jedinou hrozbou pro branku byl J. Humpola, který bohužel střílel bez přípravy polovysoké rány, se kterými si gólman hostů bez problémů poradil. Pardubice začaly ukrajovat z našeho náskoku a ve 49.minutě vyrovnávaly na 19:19. Michal Sojka se vrátil na hřiště, zvednul náš útok a opět jsme odskočili na 23:20 v 57.minutě. Závěr utkání jsme takticky hrubě nezvládli ( technické chyby, rychlé zakončení útoku za stavu +2 ?!?, neproměnění vyložené šance ) a Pardubice vyrovnávaly v čase 59:48 se sedmičky na 23:23. Mezitím oba trenéři brali time – outy a  závěrečných 12 vteřin jsme dohrávali bez dvou vyloučených hráčů oproti kompletním hostům s výhodou výhozu po obdrženém gólu. Pardubice vsadily na osobní obranu, se kterou si kluci výborně poradili ( nahraj a běž ) a Brisuda v čase 59:59 sám na brankovišti v poměru hráčů v poli 4 na 6 proměnil a rozhodl tak o naší výhře 24:23.

Chtěli jsme dva body, máme je, výsledkově se to povedlo. Herně to moc slavné nebylo, i když Pardubice posílený o 3 hráče z Chrudimi nebyly vůbec špatný.  Hostující hráči to nezabalili ani za stavu 14:7, my jsme se naopak v závěru porvali o vítězství, to oceňuji.

Dohru to bude mít ještě na tréninku, protože se tam stalo pár situací, které jsou za hranou a nechtěl jsem to řešit v emocích po vyhraném zápase.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti. Utkání s přehledem odřídila zkušená dvojice rozhodčích Kavulič – Skružný.

V dalším kole hrajeme 11.5. od 16:00 v Úvalech.