oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 21.kolo II.ligy STD: Sokol Úvaly - Sokol Bělá 37:26 ( 20:13 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 13.5.2019 | zobrazeno: 92x

21.kolo II.ligy STD: Sokol Úvaly - Sokol Bělá 37:26 ( 20:13 )

V rámci 21.kola II.ligy STD jsme sehráli poslední venkovní utkání letošního ročníku v Úvalech. Domácí jsou aktuálně na 1.místě II.ligy, o které na dálku hrají do posledního kola se Sokolem Vršovice.

Podzimní utkání jsme doma vyhráli 34:32 a byla to jediná venkovní porážka Úval v letošním ročníku. Jarní odveta se hrála v trochu jiných sestavách, nám oproti podzimnímu zápasu chyběli Sucharda, Vaněk a Stanev, domácí si naopak z Dukly vypůjčili svého odchovance Březinu.

Obě družstva se dokonale znají, neměli jsme se čím překvapit, rozhodovala aktuální forma a kádr, který měli oba trenéři k dispozici.

Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně hlavně v obraně, Úvaly na nás doslova vlétly a byly v úvodu velmi produktivní. Z 13ti úvodních střel měly 100 % úspěšnost a ve 13.minutě byl stav 13:4. Velmi špatně jsme bránili, prohrávali souboje 1 na 1, Vítek v brance s tím mohl těžko něco dělat, protože to byly střely z 6 – 7 metrů. Do konce poločasu jsme se aspoň zlepšili střelecky a obranu mírně zvednul Kučera, který se střídal s Humpolou. Kuba hrál v útok SS a v obraně LK, Jonáš naopak.

Do druhé půle jsme šli s tím, že se chceme poprat o co nejlepší výsledek. Bohužel zůstalo jen u přání, někteří si nedali říct, aby stříleli do horní poloviny branky. Ke špatné obraně se tak přidala i nízká produktivita střelby. Úvaly v pohodě před sebou tlačily náskok deseti gólů ( 37.min. – 24:16, 45.min. – 30:19 ) a ve druhé půli už hrály i pro diváky. My jsme se nezmohli na větší odpor.

Konečné skóre se zastavilo na 37:26 a zcela odpovídá dění na hřišti. Domácím gratuluji k výhře, Úvaly nás předčily ve všech herních činnostech a zaslouženě zvítězily. Věděly o co hrají, nastoupily v nejsilnější sestavě a od začátku to bylo znát.  My už vyhlížíme konec sezony, ve druhé polovině jara se nám sešly zranění, tresty a ukončení činnosti. Dohráváme to z úzkým kádrem se druhým brankářem v poli. Tohle všechno ale neomlouvá katastrofální výkon v obraně, který je pro mě velkým zklamáním. V útoku se dokázali individuálně prosadit jen Sojka s Humpolou a Brisuda z pravého křídla, který citelně chybí v pivotu.

Poslední utkání letošního ročníku hrajeme doma v sobotu 18.5. od 15:00 s Havl.Brodem. Pokud zvítězíme, tak skončíme celkově na 4.místě. Při rovnosti bodů rozhoduje vzájemný zápas, který máme s Louny lepší. Tabulka II.ligy ZDE.

Podrobnosti z utkání ZDE.

S dopravou mi pomohli K.Krouský a J.Humpola, díky.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Havl. Brod

TJ Sokol Úvaly