Sokol Bělá / st. dorost / články / 19.kolo II.ligy STD: Loko Louny - Sokol Bělá 32:30 ( 17:13 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 30.4.2019 | zobrazeno: 1013x

19.kolo II.ligy STD: Loko Louny - Sokol Bělá 32:30 ( 17:13 )

Po měsíční pauze jsme v rámci 19.kola zajížděli do severních Čech přerušit sérii zápasů bez zisku bodu. Louny jsme v podzimním utkání doma porazili 39:28. Bohužel tentokrát byla k dispozici velmi okleštěná sestava, z různých důvodů chyběli stabilní hráči základní sestavy Sucharda, Sojka a Vaněk, Šídlo ukončil činnost a Heřmanovský byl na utkání s mateřským klubem. Vítek dal přednost nám před zápasem I.ligy STD s Lovosicemi, to oceňuji.

Utkání začalo naší vinou s mírným zpožděním, hrubě jsem podcenil aktuální dopravní situaci na trase Bělá – Mělník, dorazili jsme až 15 minut před výhozem.

S rozestavěním toho nešlo moc vymýšlet. Jediný hráč na střídání byl druhý brankář, takže jsme museli rozložit síly a hodně brzdit do rychlého útoku, který je naší hlavní útočnou sílou. V poli jsme zápas začali Bernard – LK, Kučera – LS, Humpola – SS, Piešťanský – PI, Vacek – PS, Brisuda – PK.

Do 25.minuty se nám dařilo držet s Louny krok ( 14:12 ). Na postavenou obranu úspěšně zakončovali Humpola s Brisudou. Do konce poločasu Louny potrestaly naší ukvapenou střelbu a odskočily na 17:13 po úvodní třicetiminutovce.

Do druhé půle jsem potřeboval oživit hru krajních spojek, nastoupili jsme s rozestavěním Kučera – LK, Piešťanský – LS, Humpola – SS, Vacek – PS, Bernard – PK, Brisuda – PI. Kuba Coufal kluky průběžně střídal. Změna nám prospěla, během několika minut jsme se vrátili do zápasu ( 38.min. - 19:18 ) . Kluci plnili pokyny a začali si více věřit do zakončení, protože rozhodčí pouštěli souboje 1 na 1. Změna prospěla hlavně Kučerovi. Bohužel se začal projevovat úzký kádr, hra na postavenou obranu nás stála hodně sil, která pak chyběla v obraně. Problémy nám dělala spolupráce spojek s pivotem. Louny navíc začaly osobně bránit Humpolu. Do rychlého útoku běhal jen „neutavitelný“ Piešťanský, který bohužel trefoval většinou konstrukci branky. V 50.minutě jsme prohrávali už 30:23. V závěrečné desetiminutovce trenér domácích vystřídal tvůrce hry Jahna, hráči se vydali ze zbytku sil a poprali se o výsledek. Výsledkem jejich snažení byl konečný výsledek 32:30.

Těžce se mi to hodnotí, mám vysoké ambice a to samé chci i po hráčích. Všichni cítíme, že to bylo hratelný na body, k lepšímu výsledku jsme potřebovali aspoň jednoho z absentérů. Do konce sezóny můžu počítat maximálně s pomocí Vaňka. Vzhledem k okolnostem chceme výsledkově zvládnout dva domácí zápasy a do Úval odcestovat se silnou sestavou.

Rozhodčí podali velmi dobrý výkon, který oba trenéři ocenili nejvyšší známkou.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Další utkání hrajeme doma 4.5. od 15:00 s Pardubicemi, které jsou aktuálně na 9. místě. V podzimním měření sil nás doma jasně přehrály 36:24, o motivaci máme určitě postaráno.

Za pomoc s dopravou děkuji Technickým službám města.