oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 14.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - Sokol Vršovice 41:32 ( 24:17 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 12.3.2019 | zobrazeno: 352x

14.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - Sokol Vršovice 41:32 ( 24:17 )

V 14.kole II.ligy jsme v domácím prostředí Městské sportovní haly přivítali vedoucí družstvo II.ligy Sokol Vršovice. Vršovice rozehrály jarní část výhrou v Úvalech, poté doma jasně přehrály Havlíčkův Brod. My jsme v jarních odvetách dvakrát vyhráli na hřištích soupeřů a po zimní pauze to bylo naše první domácí utkání. Podzimní měření sil jsme v Heroldových sadech prohráli 25:23.

K dispozici nebyla kompletní sestava, hlavně útočná síla pravé strany byla absencí Suchardy citelně oslabena. Vojta má naštíplou kost pod kolenem, přejeme brzké uzdravení ! Dále chyběl Vaněk, který byl s Jičínem na Moravě. V sobotu před našim utkáním ještě nastoupili Matěj Humpola za Mělník ve II.lize mld, Jakub Humpola za AŠ Ml.Bol. ve II.lize mužů a z dovolené v Itálii pospíchal na utkání Kučera. Všichni se dostavili včas a v pořádku.

Utkání mělo netradiční začátek, slavnostní výhoz udělal za přítomnosti místostarosty našeho města Jana Sýkory starosta Gross – Bieberau Edgard Buchwald, který Bělou pod Bezdězem navštívil v rámcí spolupráce měst. V budoucnu nás určitě čeká nějaká společná akce.

Do základní sestavy jsem se rozhodnul nasadit na pravé křídlo Brisudu a Piešťanského do pivota. Spojky měly útočné pokyny na obranu soupeře 1+5, z obrany 0+6 jsme chtěli vyrážet do 1.,2. vlny a rychle rozehrávat po obdrženém gólu. Důraz jsem taky kladl na herní kázeň. Zbytek už byl na hráčích a poprali se s tím velmi dobře. V úvodních minutách si obrana Vršovic všímala především Humpoly a Sojka se křižným pohybem dostával do výborných střeleckých pozic, které bezpečně proměňoval. Obraně nechyběl důraz a pohyb, za úvodních 11 minut jsme inkasovali pouze 4 branky. V 17.minutě zvyšoval Brisuda na 12:7, to už Vršovice měly po time – outu a vystřídaly brankaře. V závěru 1.půle dostali osobního strážce J.Humpola se Sojkou, ale hráči to dobře zvládli. Výborně hrající Šídlo dal konečnou podobu poločasovému výsledku 24:17.

O pauze jsme si řekli něco ke koncentraci, nepodlehnout dojmu, že je hotovo. Stálo proti nám družstvo s nejlepším útokem v soutěži. Dále jsem chtěl více útočné aktivity od pravé strany a více sebeobětování v obraně.

Vstup do druhé půle se nám nepovedl. Vršovice hrály aktivně, potrestaly naše chyby v obraně, my jsme nedali několik šancí a v 37.minutě to bylo už jen 26:22.  Hra měla rychlý spád, po gólech Sojky, Kučery a J.Humpoly jsme zase odskočili na 32:25 ve 48.minutě. Závěrečnou desetiminutovku jsme už dohráli postupným útokem, po time – outu v 53.minutě ( 36:31 ) jsme definitivně zlomili odpor soupeře. Utkání dochytal Kuba Coufal, do střelecké listiny se zapsali všichni hráči.

K vidění byla pěkná házená, k čemuž přispěli velkou mírou i hosté z Vršovic.  Obě družstva se prezentovala svoji hrou, za výkon hráče odměnila slušná návštěva potleskem.

Hráči nechali na hřišti všechno, bojovali, hodně chtěli. Sojka, Vítek, J. Humpola naplnili moje očekávání, Jirka Šídlo pokračuje v dobrých jarních výkonech. Kučera s Vackem jsou dělníci do obrany, Piešťanský je bezedná kondice. Mikuláš plnil roli univerzála, Berny s Matějem prostřídali kluky ze základní sestavy, Kuba Coufal dostal v brance prostor jen na závěrečných 5 minut, chytil tři střely a góla nedostal. Divákům moc děkujeme za perfektní kulisu.

Od Pardubic nám funguje chemie a dobrá parta je v prvopočátku základ úspěchu, samozřejmě za předpokladu, když se poctivě trénuje :o). Na jaro se vrátili Šídlo s Vackem a hodně to zvedli. Jirka útok, Ondra obranu, Jonáš Kučera se s kluky už sehrál. Lukášovi s Jakubem se začíná vracet, že házené dávají něco navíc. Lukáš začal na jaře pravidelně chytat v Lovosicích, kde mají speciální trénink pro brankáře a Kuba pravidelně hraje II.ligu mužů za Mladou Boleslav, což jsou pro něho obrovské zkušenosti.

Soupeři jsme oplatili podzimní porážku, v konečném zúčtování máme lepší vzájemný zápas, který při rovnosti bodů rozhoduje o pořadí.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

V dalším kole hrajeme v neděli 17.3. od 15:00 v Praze Vršovicích s Lokomotivou.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Havl. Brod

TJ Sokol Úvaly