oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 22.kolo II.Ligy STD: Sokol Bělá - Jiskra Havlíčkův Brod 33:28 ( 17:11 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 21.5.2019 | zobrazeno: 135x

22.kolo II.Ligy STD: Sokol Bělá - Jiskra Havlíčkův Brod 33:28 ( 17:11 )

V závěrečném kole letošního ročníku II.ligy jsme doma přivítali Havlíčkův Brod. Hosté mají ve svých řadách nejlepšího střelce soutěže a hrají soutěž jako my s úzkým kádrem. Podzimní utkání jsme na Vysočině vyhráli 26:34. Výhru jsme chtěli vybojovat i doma a rozloučit se s domácími fanoušky vítězstvím.

Bohužel pokračoval jarní syndrom zranění, po Úvalech se marodka rozšířila o Bernarda ( koleno ) a Sojku ( rameno ). Nastoupili jsme s jedním hráčem na střídání s druhým brankářem v poli. Cíl byl jasný, zvládnout utkání výsledkově, v této sestavě nešlo nic vymýšlet.

Po úvodním oťukávání ( 8.min. 4:3 ) kluci i s úzkým kádrem zrychlili tempo a do konce poločasu si vytvořili nadějný náskok ( 21.min. 13:6, 30.min. 17:11 ). V útoku nás táhnul J.Humpola, který korunoval dobrý výkon gólem z volného hodu přes bloky v čase 30:00. Povedlo se nám dohrát i několik útočných akcí do pivota. Za pohyblivou obranou chytal dobře pozorný Vítek. Do obrany se točili Kučera s J.Humpolou SS x LK, soupeře jsme několikrát dostali do pasivity. Ve 25.minutě si Piešťanský podvrtnul kotník a do utkání už nezasáhl.

Do druhé poločasu jsme šli bez možnosti střídání ale s náskokem 6ti gólů. Pokyny byly jasné, poctivě bránit a v postupném útoku to dohrávat se zakončením v signalizované pasivní hře.

Herní kázeň nám vydržela do 47.minuty ( 26:20 ), poté jsme upustili od taktické hry a nesmyslně jsme rychle zakončovali útočné akce bohužel většinou do konstrukce branky. Dále jsme nedali několik tutovek z brankoviště a docházely nám síly v obraně. Výsledkem všeho bylo snížení hostů na 27:26 v 53.minutě.  V závěru se hráči vydali ze zbytku sil, v útoku podpořil svými góly J.Humpolu Ondra Vacek a vybojovali výhru 33:28.

Ziskem dvou bodů jsme se posunuli na celkové 4.místo letošního ročníku II.ligy STD.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti. Hráčům patří můj dík, že se v závěru zmáčkli a loučení se sezónou bylo vítězné….

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Tréninky pokračují už jen ve čtvrtek, rozlučka se sezónou proběhne společně s muži 22.června za halou, podrobnosti později.

Tímto utkáním tohle družstvo skončilo, hostující hráči se vrací do svých mateřských klubů, naši odchovanci se posouvají do mužů, ke kterým intenzivně hledám trenéra. Více info v článku „Hodnocení sezóny“

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Havl. Brod

TJ Sokol Úvaly