Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá - Nové Veselí B 25:21 (14:8)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: úterý 27.10.2015 | zobrazeno: 1606x

STD 2. liga: Sokol Bělá - Nové Veselí B 25:21 (14:8)

V šestém kole II. ligy staršího dorostu jsme v městské sportovní hale přivítali celek Nové Veselí B, který do tohoto utkání figuroval na 7 místě se ziskem tří bodů. V naší sestavě chyběl Pekař (Jičín) a Loukotka (zranění), naopak tým opět doplnili mladší dorostenci Humpola, Kubiš, Stanev, Brisuda a brankář Coufal. I když byl soupeř favoritem, tak cíl pro utkání byl jasný, zvítězit a konečně bodovat!

Prakticky celý první poločas utkání byl vyrovnaný, když se oba soupeři střídali v jednobrankovém vedení. Oba týmy se snažily vycházet z dobré obrany. Zde měl mírně navrch hostující tým, který se snažil využít fyzické převahy jeho hráčů. Až v posledních třech minutách jsme dokázali odskočit soupeři šňůrou 5ti branek na 14:8.

Ve druhém poločase jsme udržovali šesti až osmi brankové vedení až do 54. minuty. Bohužel jsme si neodpustili náš již tradiční výpadek a dovolili soupeři během 5ti minut snížit na 23:21! Naštěstí v poslední minutě odmítli drama dvěma brankami Hamšík a Kubiš.

První letošní body jsme získali naprosto zaslouženě, když jsme byli po celé utkání lepším týmem. Solidně pracovala obrana, za kterou chytal výborný brankář Maršálek. Velice dobré utkání odehráli Hamšík a Nigrín, důležité branky vstřelil Humpola. Bohužel se stále nedaří křídlům, která se stále trápí v koncovce. Pomalu se nám začíná dařit i přechod do rychlého protiútoku, i když v něm stále děláme mnoho chyb. Celý tým musíme pochválit za bojovnost a nasazení.

V dresu hostí se dařilo brankáři Podhorskému, který zkazil neděli našim křídlům, střelecky se dařilo Hermanovi a Perničkovi.

Příští domácí utkání odehrajeme až 29. 11., ve kterém přivítáme v naší hale tým Dvora Králové. Mezi tím nás ale čekají dvě náročná utkání na hřištích soupeřů, kteří figurují v čele tabulky. V neděli 8. 11. se představíme na palubovce Pardubic, což je vedoucí celek. 22. 11., což je také neděle, následuje utkání ve Šťáhlavech, jehož hráči vybojovali prozatímní čtvrtou příčku. Doufám, že v obou utkáních předvedeme takový výkon, abychom mohli odjíždět domu spokojeni.