TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Vladimír Šanda

téma: medailony | autor: Švícko | datum: středa 20.1.2021 | zobrazeno: 1244x

Sportovní medailon: Vladimír Šanda

 


Narozen: 20.1. 1951

Otec: Miroslav Šanda, brusič skla

Matka: Marta Šandová, rozená Borůvková, učitelka

Manželka: Hana rozená Myšáková, učitelka

Děti: Lucie, Markéta

Vnoučata: Adam, Matyáš, Tomáš, Filip

Vzdělání: Gymnázium, nástavba dřevařství -  práce s dřevem

Koníčky: Házená, sport, divadlo

Přezdívka: Obrázek

 

Mirek, jak ho všichni oslovují, chodil do základní školy v Bělé pod Bezdězem, poté na gymnázium v Mnichově Hradišti.  Vzdělávání dokončil na nástavbě v České Lípě v oboru práce s dřevem.

Poté odešel na vojnu do Dukly Cheb, kde sloužil lidu v letech 1971 – 1973. Po návratu z vojny nastoupil do zaměstnání v místní Sedřeze, později Linetě v Bělé pod Bezdězem. Po revoluci 1989 zůstal u dřeva, s kamarádem z házený otevřeli pilu v Březince .

Aktivním členem bělské házené je od 10 let. Před vojnou v 16, 17 letech nastupoval v Bělé za „áčko“ ve II.lize. Jeho spoluhráči ve  II.lize byli např. Kudrnáč, Malý, K.Urban, Mašín, Eder, Hríb, Cibulka, Křížek, Štěpánek, Dušek …atd.

Po návratu z vojny hrál jen v krajském přeboru, který měl v té době velkou sportovní úroveň. Bělá patřila společně s Kladnem, AŠ Ml.Boleslaví a Zručí ke krajské špičce. V této éře si zahrál se spoluhráči např. Cehák ml., Kaňka, Kotek, Štěpánek, Cibulka, Zajac…atd.  V 35 letech chtěl oficiálně ukončit sportovní kariéru, ale nechal se přesvědčit a do 38 let ještě nastupoval za „A“ i „B“ tým Spartaku Bělá.

Pak už pokračoval jen za starou gardu, se kterou se zúčastnil legendárních zájezdů v 80.letech do západního Německa a po revoluci do  Lübenu. Celou kariéru odehrál na levém a pravém křídle.

Začátkem 90.let ho oslovil Jiří Cehák starší, jestli by nechtěl ve výboru oddílu pokračovat v práci svého otce. Do vedení oddílu nastoupil a záhy se stal předsedou. Jako předseda oddílu byl u toho, když se asfaltové hřiště měnilo na hřiště s umělou trávou, poté pamatuje zápasy mužů ve II.lize v mladoboleslavské sportovní hale a ve spolupráci s tehdejším vedením města byl jedním s iniciátorů výstavby sportovní haly v Bělé p.B.  Ve funkci předsedy oddílu vydržel až do roku 2010, kdy žezlo starosty převzal Lukáš Hentek.  Mirek pokračoval dále jako člen výboru, jehož součástí je až dodnes. Stále je aktivní u stolku časomíry a ještě v loňském ročníku 2019/2020 trénoval starší žáky.

A jak vznikla přezdívka „Obrázek“ ?? Na turnaji v Praze byli hráči v restauraci U Nováků, nějaký pán mu při kulečníku řekl „uhni Obrázku“. Do Bělé to dostal Mirek Schneider, který mu při hře řekl nahraj „Obrázku“ a už to bylo…

 

Přiložené fotky

1985 na hřišti v Bělé p.B., stojící zleva: A.Tošovský, Hríb, Svoboda, Stach, Sova, Kaňka, Peška, Zajac. Klečící zleva: Tyšer, P.Šanda, Šindelář, V.Šanda, ŠtěpánekDružstvo mužů na turnaj v Kolíně 1976: Stojící zleva: Cehák, Křížek, Dušek, Paulus, Schneider. Klečící zleva: V.Šanda, Štěpánek, Švec, Cibulka, J.Urban1981 na hřišti v Bělé p.B., stojící zleva: Toman, Stach, Křížek, Hríb, Křivánek, Peška, V.Šanda, Cehák, Chrtek. Klečící zleva: Kálecký, Sova, Paulus, Zajac, Kouba, Kaňka.S mladšími žáky v roce 2019 na turnaji v Úvalech.Hřiště Bělá, kolem roku 1970, V.Šanda při střelbě

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

4.8.

Nigrín Jiří (24)

14.8.

Kočí Tomáš (24)

14.8.

Stach Patrik (23)

14.8.

Krouský Karel (45)

15.8.

Hrubý Vladimír (47)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synNárodní sportovní agenturaSPS servis a programování strojůYoursport s.r.o.Radim Vaněk - klempířČeská obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemHana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák