TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Jiří Netrval

téma: medailony | autor: Švícko | datum: pátek 13.5.2022 | zobrazeno: 128x

Sportovní medailon: Jiří Netrval

 


Narozen: 28.8. 1944 – v Bělé pod Bezdězem

Otec: Bohumil Netrval

Matka: Vlasta rozená Holubová

Sourozenci: sestra Dana Tomanová

Manželka: Eliška rozená Tichá

Děti: Petr, Tomáš, David

Vnoučata: Bára, Anežka, Terezka, Danielka, Lukáš, Veronika, Sabina, Lucka

Vzdělání: středoškolské – elektrotechnika Liberec

Zaměstnání: oprava elektrospotřebičů, 20 let vězeňská služba, Compag

Koníčky: chalupa, házená

Přezdívka: Bohouš – po tátovi

 

Jiří prožil dětství v Bělé pod Bezdězem, kde chodil nejprve na fotbal. Občas zašel s kamarády na házenou, kde ho to vždycky táhlo do brány. Pravidelně začal hrát házenou až v sedmnácti letech. Tak jako většina chlapců v té době chodil na oba sporty, dopoledne odehrál utkání v házené a odpoledne jeli kluci na fotbal. Vzpomíná na začátky s partou, kterou tvořili hráči: Milan Chadalík, Karel Urban, „Čenda“ Joska, Ječný, Šťastný atd…, pod vedením  trenéra Josefa Němce. 

V letech 1963-1965 přišel povolávací rozkaz do Tábora, kde sloužil lidu v místní Dukle. S Táborem hrál Jirka krajský přebor, samozřejmě na postu brankáře. Po vojně se vrátil do dresu Spartaku Bělá, který v té době hrál II.ligu mužů. Vzpomíná, že nejprve chytal ve dvojici s Milanem Kuldou, později s Tondou Tošovským, se kterým nastupoval i za "béčko" mužů. To už byla v mužích parta spoluhráčů: Šťastný, Karel Urban, Jan Urban, Ječný, později Zika, Eder, Mašín, Havelka atd… Samozřejmě vzpomíná na zahraniční zájezdy, které byly přede rokem 1968 i do tehdejšího západního Německa. V roce 1972 se přestěhoval do Mladé Boleslavi a do Bělé už jezdil jen na házenou. Měl velkého koníčka chalupaření, léta jezdil na chalupu u Benešova. K házené přivedl i své dva syny, Petr hrál jako levák na pravé spojce a křídle, Tomáš chytal v bráně. Házenou hrály i vnučky Anežka s Terezkou. Jirka zmínil, že si během kariéry utrhnul obě achilovky. Jednu v Libčicích a druhou na turnaji v Mladé Boleslavi. V roce 2022 je pravidelným účastníkem pondělního setkání bývalých hráčů.

Přiložené fotky

1966 s "béčkem" mužů na Máchově poháru, zleva: stojící Křížek, J.Urban, Joska, Bělonožník, M.Šanda, Netrval, FidlerV 70.letech s Tondou Tošovským na turnaji v Mladé BoleslaviDruhá polovina 70.let na hřišti v Bělé, horní zleva: Cehák, Stach, Štěpánek, K.Urban, Sova, J.Urban. Dolní zleva: V.Šanda, Netrval, Švec, Zika, DušekV 70.letech na zájezdu v NDR, Jirka Netrval s kravatou stojíci nad L.PaulusemLodičky v Lübbenau, Jirka Netrval v pozadí, vpředu jeho syn Petr"Bohouš" v 80.letechV autobuse RTO na zájezdu v Německu, před ním J.Tošovský, za nim ŠtěpánekNa začátku 80.let na turnaji v Německu, horní zleva: Toman, Křížek, Stach, Štěpánek, Peška, Netrval, dolní zleva: Hríb, V.Šanda, Šindelář, ZajacNa turnaji v Německu v 70.letech

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

4.5.

Šídlo Jiří (22)

17.5.

Chocholouš Jakub (15)

18.5.

Myšák Jan (27)

21.5.

Hradiský Lukáš (20)

21.5.

Šírek Jaroslav (30)

27.5.

Loukotka Patrik (14)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synNárodní sportovní agenturaSPS servis a programování strojůYoursport s.r.o.Radim Vaněk - klempířČeská obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemHana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák