TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Jiří Netrval

téma: medailony | autor: Švícko | datum: pátek 13.5.2022 | zobrazeno: 220x

Sportovní medailon: Jiří Netrval

 


Narozen: 28.8. 1944 – v Bělé pod Bezdězem

Otec: Bohumil Netrval

Matka: Vlasta rozená Holubová

Sourozenci: sestra Dana Tomanová

Manželka: Eliška rozená Tichá

Děti: Petr, Tomáš, David

Vnoučata: Bára, Anežka, Terezka, Danielka, Lukáš, Veronika, Sabina, Lucka

Vzdělání: středoškolské – elektrotechnika Liberec

Zaměstnání: oprava elektrospotřebičů, 20 let vězeňská služba, Compag

Koníčky: chalupa, házená

Přezdívka: Bohouš – po tátovi

 

Jiří prožil dětství v Bělé pod Bezdězem, kde chodil nejprve na fotbal. Občas zašel s kamarády na házenou, kde ho to vždycky táhlo do brány. Pravidelně začal hrát házenou až v sedmnácti letech. Tak jako většina chlapců v té době chodil na oba sporty, dopoledne odehrál utkání v házené a odpoledne jeli kluci na fotbal. Vzpomíná na začátky s partou, kterou tvořili hráči: Milan Chadalík, Karel Urban, „Čenda“ Joska, Ječný, Šťastný atd…, pod vedením  trenéra Josefa Němce. 

V letech 1963-1965 přišel povolávací rozkaz do Tábora, kde sloužil lidu v místní Dukle. S Táborem hrál Jirka krajský přebor, samozřejmě na postu brankáře. Po vojně se vrátil do dresu Spartaku Bělá, který v té době hrál II.ligu mužů. Vzpomíná, že nejprve chytal ve dvojici s Milanem Kuldou, později s Tondou Tošovským, se kterým nastupoval i za "béčko" mužů. To už byla v mužích parta spoluhráčů: Šťastný, Karel Urban, Jan Urban, Ječný, později Zika, Eder, Mašín, Havelka atd… Samozřejmě vzpomíná na zahraniční zájezdy, které byly přede rokem 1968 i do tehdejšího západního Německa. V roce 1972 se přestěhoval do Mladé Boleslavi a do Bělé už jezdil jen na házenou. Měl velkého koníčka chalupaření, léta jezdil na chalupu u Benešova. K házené přivedl i své dva syny, Petr hrál jako levák na pravé spojce a křídle, Tomáš chytal v bráně. Házenou hrály i vnučky Anežka s Terezkou. Jirka zmínil, že si během kariéry utrhnul obě achilovky. Jednu v Libčicích a druhou na turnaji v Mladé Boleslavi. V roce 2022 je pravidelným účastníkem pondělního setkání bývalých hráčů.

Přiložené fotky

1966 s "béčkem" mužů na Máchově poháru, zleva: stojící Křížek, J.Urban, Joska, Bělonožník, M.Šanda, Netrval, FidlerV 70.letech s Tondou Tošovským na turnaji v Mladé BoleslaviDruhá polovina 70.let na hřišti v Bělé, horní zleva: Cehák, Stach, Štěpánek, K.Urban, Sova, J.Urban. Dolní zleva: V.Šanda, Netrval, Švec, Zika, DušekV 70.letech na zájezdu v NDR, Jirka Netrval s kravatou stojíci nad L.PaulusemLodičky v Lübbenau, Jirka Netrval v pozadí, vpředu jeho syn Petr"Bohouš" v 80.letechV autobuse RTO na zájezdu v Německu, před ním J.Tošovský, za nim ŠtěpánekNa začátku 80.let na turnaji v Německu, horní zleva: Toman, Křížek, Stach, Štěpánek, Peška, Netrval, dolní zleva: Hríb, V.Šanda, Šindelář, ZajacNa turnaji v Německu v 70.letech

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

17.9.

Coufal Jakub (22)

17.9.

Kočí Josef (68)

21.9.

Hentek Lukáš (43)

21.9.

Tom Jan (12)

21.9.

Tyšer Vojtěch (28)

22.9.

Sommer Miloš (44)

23.9.

Kubíček David (39)

24.9.

Maršálek Dominik (24)

26.9.

Hurta Tomáš (13)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synNárodní sportovní agenturaSPS servis a programování strojůYoursport s.r.o.Radim Vaněk - klempířČeská obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemHana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák