TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Pavel Stach

téma: medailony | autor: Švícko | datum: čtvrtek 4.3.2021 | zobrazeno: 1188x

Sportovní medailon: Pavel Stach

2021 


Narozen: 17.7. 1949 v Mladé Boleslavi

Otec: Vilém Stach - živnostník, po roce 1948 dělník

Matka: Pavla rozená Šimonová

Sourozenci: sestra Zdeňka

Manželka: Eva rozená Semirádová

Děti: Pavel, Aleš, Petr

Vnoučata: Patrik, Filip, Leontýnka, Matěj, Simona, Šimon

Vzdělání: vyučen – zámečník

Zaměstnání: celý pracovní život v místním Stavostroji

Koníčky: házená, sport, rodina

 

Pavel se narodil v Mladé Boleslavi, kde žil do 10 let. Poté se přestěhovali do Bělé pod Bezdězem, kde začal chodit na házenou a do Sokola. Jeho prvními spoluhráči v žákovské kategorii byli Rak, Dusil, Kovář, Ježek…., trenéři Šťastný a Chadalík. V žákovské kategorii hráli chlapci regionální soutěž na škvárovém hřišti za sokolovnou. V dorosteneckém věku vzpomíná na spoluhráče Cibulku, Šímu, Čáneckého, Švece….., trenéry Němce a Ježka. Tento ročník dorostenců postoupil na jednu sezónu do dorostenecké ligy, kde jsme hráli ve skupině Čechy. V letech 1968 – 1970 odešel na vojnu do Dukly Janovice, kde hrál II.ligu mužů.

Po návratu naskočil do „áčka“ mužů a zúčastnil se neúspěšné kvalifikace o II.ligu mužů v Železném Brodě. Kromě našeho družstva se turnaje zúčastnily týmy Loko Vršovice, Ústí n.L., …Družstvo tehdy vedl Honza Urban, hráčský kádr tvořili: Křížek, V.Šanda, K.Urban, Netrval, J.Tošovský atd. V 70. letech minulého století hrál s muži krajskou soutěž, zažil přechod ze škváry na asfalt v roce 1972. Postupně k házené přivedl všechny své syny, kteří po něm zdědili házenkářské geny. Pavel ml. prošel dorosteneckými ligami, Aleš byl dlouhá léta nejlepším hráčem našeho družstva mužů a na rozehrávce v pohárových utkáních přehrával i extraligové hráče, Petr byl mládežnický reprezentant a působil v extraligových Lovosicích. Všichni tři byli dlouholetými oporami našeho druholigového družstva chlapů. Pavla st. zdobila hlavně důrazná obrana, hrával na postech spojky a v pivotu. Na sklonku kariéry si ještě stihnul zahrát se syny s Pavlem a Alešem.

V 80. letech nastupoval už jen za starou gardu + za "béčko" mužů a začal se věnovat trénování mládeže. V roce 1993 vedl naše starší žáky na přeboru ČR v Karviné. Sestava tehdy byla následující: Renza, Radek Dvořák - Petr Stach, Vaněk, Sommer, Fousek, Knotek, Hríb, Hentek, Piesche, Müller, V.Zelený, trenéři P.Stach st., M.Disman. Vzpomíná, že Vašek Renza byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje a svými výkony tenkrát zastínil i současnou reprezentační brankářskou jedničku M.Galiu ! V roce 1994 společně s trenérem Václavem Zíkou vedli družstvo bělských dorostenců na kvalifikačním turnaji v Pardubicích o postup do dorostenecké ligy.

Vzpomíná na zájezdy do NDR, na zápasy v dešti na asfaltu a na legendárního rozhodčího Želinu.

V důchodovém věku je stálým návštěvníkem turnajů mládeže a zápasů mužů. V oddíle momentálně působí v roli trenéra mužů syn Pavel, vnuk Patrik hraje extraligu v Lovosicích, další vnuk Matěj je mládežnický reprezentant ve stolním tenise a radost mu dělají i ostatní vnoučata.

Přiložené fotky

80.léta na druhém hřišti v Bělé, 8 Svoboda, 3 Stach, 6 Peška, vzadu Štěpánek.70.léta hřiště Bělá, horní zleva: Cehák, Stach, Štěpánek, K.Urban, Sova, J.Urban, dolní zleva: V.Šanda, Netrval, Švec, Zíka, Dušek.1981 hřiště Bělá, horní zleva: Toman, Stach, Křížek, Hríb, Křivánek, Peška, V.Šanda, Cehák, Chrtek. Dolní zleva: Kálecký, Sova, Paulus, Zajac, Kouba, Kaňka.Stará garda na turnaji v 90.letech. Horní zleva: Schneider, p.Cehák, Ulman, Stach, K.Urban, Křížek, dolní zleva: Piesche, Toman, Paulus, Tošovský, Zajac, nad ním J.Čtvrtník.Turnaj v Lübbenu, 80.léta, gratulaci přijímá Stach, za ním: Šindelář, Křížek, Štěpánek, v pozadí J.Tošovský, Šandovi.1985 hřiště Bělá, stojící zleva: Tošovský, Hríb, Svoboda, Stach, Sova, Kaňka, Peška, Zajac, dolní zleva: Tyšer, P.Šanda, Šindelář, V.Šanda, Štěpánek.80.léta na druhém hřišti v Bělé, střílí Stach, přihlíží V.Šanda, v pozadí fanoušci Bělé.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

4.8.

Nigrín Jiří (24)

14.8.

Kočí Tomáš (24)

14.8.

Stach Patrik (23)

14.8.

Krouský Karel (45)

15.8.

Hrubý Vladimír (47)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synNárodní sportovní agenturaSPS servis a programování strojůYoursport s.r.o.Radim Vaněk - klempířČeská obec sokolskáChata AmorStředočeský krajský svaz házenéReklamní grafika - Václav Renzazákladní škola Bělá pod BezdězemHana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva MiškováJUDr. Jiří Cehák