oddíl házené

Děti: dcera Andrea

Vnoučata: Nela, Sára

Vzdělání: Soustružník, nástrojář

Koníčky: Házená, fotbal, sport, rodina, kamarádi

Přezdívky: Marcel, Plánička

Zaměstnání: celý pracovní život strávil v místním Stavostroji, později Škodě

Zdeněk je bělský rodák, na což je právem hrdý. Se sportem začal od 6 let a jak bylo dříve zvykem, společně s házenou dělal závodně v Bělé i fotbal. V žákovských kategoriích byl ve fotbale i házené dobrým brankářem, s fotbalem se dostal až na přebor republiky. Při přestupu do dorostu s fotbalem skončil a dále pokračoval jen v házené. Od 16 let nastupoval už i za „B“ tým mužů, ale to už bylo v poli na postech levé a střední spojky. Za béčko hrál se staršími spoluhráči : Kamler, M.Šanda, Fidler, Tyšer. II.ligu mužů si zahrál se spoluhráči: K.Urban, Ječný, Eder, Kulda, Malý, Šťastný, Chadalík, trenér J.Němec.

Na vojnu měl narukovat do Litoměřic, nakonec byl převelen do Stříbra, kde měl hrát krajský přebor. Družstvo se však 3x nedostavilo k utkání, tak je vyloučili ze soutěže. Do Veselí nad Moravou ho zkoušel dostat známy funkcionář Milan Příhoňský, ale výměnu lampasáci neposvětili, tak si Zdeněk na vojně házenou nezahrál.

Po nepovedené kvalifikaci o postup do II.ligy mužů v Železném Brodě kolem roku 1967 se Zdeněk z osobních důvodů rozhodl skončit s házenou a vrátil se zase k fotbalu. Zpět k házené našel cestu až kolem roku 1975, kdy ho k návratu přemluvil Ivan Zajac. V 80.letech minulého století věnoval házené spoustu času. S kariérou hráče končil v roce 1985, poté byl trenérem mužů, trenérem dorostenek a společně s J.Tošovským tvořili registrovanou dvojici rozhodčích a pískali zápasy krajského přeboru. Do toho ještě nastupoval i za družstvo staré gardy. Vzpomíná na perfektní partu, která spolu držela i mimo hřiště. Po zápasech se společně chodilo na pivo a vždycky to končilo zpíváním bělských házenkářských písní. Nezapomenutelné zážitky jsou i ze zahraničních zájezdů do tehdejšího západního a východního Německa. Co se týče sportu, tak se v Bělé hrála špička kraje, jako trenér se Zdeněk zúčastnil s muži i kvalifikace o postup do II.ligy. Vzpomíná i na pana Ceháka, se kterým trénovali na venkovním hřišti i v děšti a on to s deštníkem v ruce z půlky pískal. Svoje členství v oddílu ukončil v polovině 90. let minulého století a zůstal už jen fanouškem.

A jak vznikly přezdívky Marcel a Plánička ? Plánička podle slavného brankáře a Marcel podle slečny Marcelky, se kterou ho viděl trenér a začal mu říkat Marceli… :o)

1956 hřiště Bělá, družstvo starších žáků, Bělá ve světlých dresech. Od druhého zprava: Křížek, J.Urban, Čtvrtník, P.Polák, Nosál, Klinger, Najman,1966 béčko mužů na Máchově poháru, zleva: stojící Křížek, klečící J.Urban, Joska, Bělonožník, M.Šanda, Netrval, Fidler1985 starší žákyně na hřišti v Bělé. Vzadu trenéří Fotlýnová a Křížek, 4 Vaňková, 8 Všechovská, 13 Lamelová, 6 Švecová, Šímová, 5 Machová, 15 Hríbová, Kolešková, s diplomem Jirdásková, za ní Vaňková, Křížková, 9 Blechová, VaňkováTrenér Křížek v roce 1987 na střídačce mužů na hřišti v Bělé. Sedící Štěpánek, stojící A.Tošovský1992 na hřišti v Bělé, stojící zleva: K.Urban, Kuchta, Peška, P.Stach, Peterka, Netrval, Kaňka. Klečící zleva: A.Stach, Disman, Paulus, Šindelář, Křížek, Pitloun1962 na škváře v Bělé, střílí J.Tošovský, v pozadí Kudrnáč, Ječný, KřížekStará garda 1987, stojící zleva: Hríb, Ulman, Čtvrtník, Toman, Kudrnáč, Dušek, Křížek. Klečící zleva: Štěpánek, Piesche, Švec, Netrval, J.Tošovský, p.Cehák1981 hřiště Bělá, v obraně Sova, za ním Křížek.1975 na hřišti v Bělé s béčkem mužů. Horní řada zleva: Vymazal, Cibulka, Toman, Eder, Kudrnáč, Němec. Dolní zleva: Cehák, Šťastný, Ječný, vpředu sedící Křížek, ChrtekMladší dorostenky 1988, stojící zleva: trenér Křížek, Machová, Frajsová, Dismanová, Veselá, Kudrnáčová, Švecová, Jirdásková. Klečící zleva: Krčmářová, Šímová, Paříková, Lamelová, Růtová, Křížková

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

žádný turnaj nenalezen

Každé každé úterý a čtvrtek od 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Šídlo Jiří (21)

Chocholouš Jakub (14)

Myšák Jan (26)

Hradiský Lukáš (19)