oddíl házené | ml. dorost

Sokol Bělá / ml. dorost / články / Mladší dorost: Vítězem II.ligy Liberec, naše družstvo skončilo na 6.místě

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 30.5.2016 | zobrazeno: 1635x

Mladší dorost: Vítězem II.ligy Liberec, naše družstvo skončilo na 6.místě

Dolní řada zleva: asistent tr. Urban, Humpola, Brisuda, Coufal, Stanev, Vítek, Kubiš, asistent tr. Hrubý. Horní řada zleva: Piešťanský, Stach, Šídlo, trenér Švec, Loukotka, Bernard, Vacek. Chybí Sojka a Vaněk. ,

22.kolo II.ligy ml.dorostu: HBC STRAKONICE 1921 - SOKOL BĚLÁ 45:25 ( 23:16 )

Po třítýdenní pauze jsme v dohrávce posledního kola II.mladšího dorostu nastoupili ve Strakonicích proti místnimu klubu HBC. Oběma soupeřům šlo pouze o čest, domácí měli jisté "jen" třetí místo, my bychom v případě výhry přeskočili Louny na místo páté. Hlavně jsme se chtěli s úspěšnou sezónou rozloučit dobrým, bojovným výkonem. V sestavě nechyběli oba hráči ročníku 99 Stach s Loukotkou, na utkání se omluvil pouze Vacek.
V podzimní části jsme v domácím prostředí vyhráli 28:26, pro domácí to mělo být utkání o 1.místo a postup do I.ligy MLD, ale po kontumaci zápasu se Sokolem Vršovice o tuto možnost přišli.

Od úvodních minut se hrálo ve svižném tempu, padalo hodně gólů. Domácí hned od úvodních minut hráli svoji kombinační házenou proloženou rychlými protiútoky a už v 11.minutě nám odskočili na 11:5. Následoval time-out, protože to už takhle brzy zavánělo velkým propadákem, který z toho stejně nakonec byl...Kluci nechtěli, nebojovali, vůbec z toho neměli radost, spojky se nevracely s rychlými protiútoky, na střídačce a v obraně by bylo slyšet upadnout špendlík, jaké tam bylo ticho. Někteří "mazáci" si nedělali hlavu s vracením do obrany a čekali na půlce, jak dopadne druhá vlna soupeře. V závěru 1. půle jsme se přeci jen trochu zvedli, Vítek nás podržel v brance a do poločasové pauzy jsme šli za stavu 23:16.

O poločase jsme se snažili kluky trochu nabudit a vyhecovat, ale nebyl tam cítit žádný "týmový duch". Nechtěli jsme končit sezónu ostudou, ale jak se později ukázalo, na naší hru to nemělo sebemenší vliv.

Domácí na nás ve druhé půli zase doslova vlétli a zbytek utkání proměnili v exibici. Nedokázali jsme ubránit kombinace s dohráním do křídel, ke špatné obraně jsme přidali i špatnou střelbu, kdy to křídlům z jasných náskoků lítalo metr nad bránu a do tyček  a z proskoků jsme několikrát "rozbili"míč. Dále jsme pak vyrobili i několik zbytečných technických chyb, kdy pivoti čtyřikrát nechytili přihrávku a třeba roh jsme rozehráli nahrávkou trčením soupeři do trháku...

Střelecky nás drželi jen Stach s Humpolou, v obraně snesl přísnější měřítko Piešťanský. Brankáři se podělili o hrací čas, ale težko jim můžu něco vytknout, protože obrana jim vůbec nepomohla.
Série pěti výher v řadě skončila ve Strakonicích 45:25. Domácí i proti nám potvrdili pověst nejlepší družstva v domácích zápasech, za celý ročník neztratili ve své hale ani bod !

Pro mě je to nepochopitelné, doma dokážemě porazit Strakonice, Šťáhlavy a Pardubice, do posledních minut hrajeme vyrovnané utkání s Libercem a venku prohrajeme v Pardubicích 47:24 a ve Strakonicích 45:25. Kluci mi na to odpověděli, že venku na ně něchodí jejich holky...

"Výlet" do Strakonic, jak to většina hráčů pojala, nelze nazvat jinak než velkou ostudou. Je to velká kaňka na jinak úspěšné sezóně a určitě to bude mít dohru. Byla to pro nás velká lekce a facka před letní přípravou a musíme si z toho vzít něco i do příští sezóny. Hra Strakonic pro nás všechny byla velkou školou, kombinace v rychlosti, rychlý protiútok, práce pivotů pro spojky třeba až na 10 metrech, zakončení křídel, střelba spojek,  na to my jsme nedokázali nijak reagovat, bohužel ani bojovností a nasazením.
Pokud bych měl za sebe adekvatní náhradu, tak ještě v sobotu u družstva skončím. Jestli k tomu kluci takhle chtějí přistupovat, musel bych naší spolupráci považovat za nedorozumění. Zbytek si řekneme na tréninku, víc to tady nechci rozmazávat.

Do letošního soutěžního ročníku jsme postoupili z kategorie starších žáků. Cíl byl jasný, dostat pod sebe tři družstva a co nejdřív zachránit II.ligu mladšího dorostu i pro příští ročník, protože osu družstva tvoří hráči ročníku 2000. Kádr doplnili na hostování Stach z Lovosic a starší žáci z Mladé Boleslavi Sojka a Vaněk. Trenérský tým rozšířil bývalý pivot Vladimír Hrubý. Před sezónou jsme se domluvili, že dorostenci budou trénovat společně a mladší dorostenci nastupovali i v utkáních staršího dorostu. Konečné šesté místo a jistou záchranu už v polovině jara bereme jako velký úspěch. Kluci přechod do dorostu zvládli, ale pořád je co zlepšovat. Víme, na čem musíme zapracovat, to nemá cenu tady rozepisovat. Během jara jsme začali trénovat třikrát týdně, což považuji v dorostenecké kategorii za minimum, aby se kluci někam posouvali.

O vítězi letošního ročníku se rozhodovalo až v posledním kole, čelo tabulky bylo velmi vyrovnané. Mezi celky na prvních třech místech byl rozdíl jednoho bodu. Na 1.místě skončil Liberec se ziskem 37 bodů, naše družstvo obsadilo pěkné 6.místo se ziskem 25 bodů.

Příští sezónu se rozšíří II.liga mladšího dorostu na více skupin, nebudou se hrát regionální soutěže a znamená to, že letos nikdo nesestupoval. Co se týče našeho kádru, tak do staršího dorostu se posouvají Stach a Loukotka a soupisku by měli rozšířit i hráči z Mladé Boleslavi, ale to je stále v jednání.
Tréninky v úterý a čtvrtek pokračují i v červnu, termín rozlučky a posledního tréninku se včas dozvíte.

Za celou sezónu děkuji rodičům a Technickým službám za spolupráci s dopravou na venkovní utkání. Dále patří velký dík všem našim sponzorům a partnerům, zvláště městu Bělá pod Bezdězem a firmě Atmos.