oddíl házené | mladší dorost

Sokol Bělá / mladší dorost / články / 2.kolo SL mladšího dorostu: Česká Lípa - Sokol Bělá 29:30 (13:13)

téma: mladší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 4.10.2021 | zobrazeno: 590x

2.kolo SL mladšího dorostu: Česká Lípa - Sokol Bělá 29:30 (13:13)

V neděli 3.10. jsme zajížděli k utkání do České Lípy. Na marodce jsou 3 kluci, což je v naší šíři kádru dost znát, k zápasu jsme tak nastoupili s jedním hráčem na střídání. Z kádru osmi lidí bylo věkově 5 starších žáků…..

Vstup do utkání se nám povedl, ve 14. minutě zvyšoval Heinsch na 3:8. Poté jsme trestuhodně přestali hrát a svými chybami, střelbou z nepřipravených pozic a nedůrazem v obraně domácí vrátili do zápasu ( 24. min. 9:9 ). Hráčům brzy docházely síly, v útoku nepodrželi míč a hráli netakticky, v naší okleštěné sestavě jsme měli jen 1 signalizaci pasivní hry. V závěru poločasu se domácí dostali do dvoubrankového vedení ( 13:11 ), díky brankám Vejtruby byl poločasový stav 13:13.

O přestávce byl v šatně pořádný bugr ! Bezkrevný výkon ve druhé polovině 1.poločasu byl trestuhodný. Někteří měli dokonce suché triko a opakovali stále stejné chyby. V obraně klasický alibismus - dám na soupeře ruce, ať mám u trenéra splněno, ale hráč dá stejně gól… Kerbl dostával jednoduché góly a po úvodních 30 minutách měl jen 2 zákroky…

Poločasový "fén" zabral, nejvíce ožil Ziemba, Vejtruba pokračoval v dobrém výkonu z 1.poločasu, ostatní začali konečně bojovat. Domácí nehráli špatně, problém nám dělali vysoký pivot a krajní spojky. Celý druhý poločas se nám nepodařilo vytvořit rozhodující náskok. Jakmile se nám povedlo odskočit na rozdíl 2-3 gólů, Česká Lípa srovnala. Rozhodující gól vstřelil v čase 59:37 náš nejlepší hráč Vejtruba a nejtěsnější výhru se nám povedlo ubránit.

V celkovém hodnocení beru výsledek a výkon ve 2.poločase. Střelci jsou ve statistikách jasně vidět, ještě musím vyzdvihnout výkon Kuby Holce, který má velkou produktivitu a v obraně udělá spousty černé práce. Kaňkou na jeho výkonu je jen vyloučení za komentování výroku rozhodčího, a to je neomluvitelné. Hráči ročníku 2008 na křídlech to nemají jednoduché, hrají proti hráčům ročníku 2005, ale snaží se a nekazí. Kerbl v bráně musí zlepšit hlavně chytání do dolní poloviny branky. Se svojí výškou 185 cm a věkem ještě starší žák má pro mě velký potenciál. I na něho měla pozitivní vliv poločasová domluva, z 13% v 1.půli se zvednul na 41 % ve druhé třicetiminutovce.

Zápas se rozhodoval na spojkách, ve druhé polovině utkání na sebe starší hráči brali zodpovědnost a poprali se o výsledek.

Sestava a góly: Kerbl 1.poločas 13%, 2.poločas 41% - Heinsch 14 střel / 9 gólů, Ziemba 14/9, Vejtruba 13/9-1, J.Holec 5/3–2, V.Holec 3/1 , Koštejn 2/0, Loukotka 3/0 .

Technické chyby: 11

Za pomoc s dopravou děkujeme J.Holcovi.

Další utkání hrajeme doma 9.10. od 12.30 hod. s Kolínem.

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

TJ Lokomotiva Česká Lípa

Česká Lípa

TJ Sparta Kutná Hora