Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Hudlicích - 3.9.2023

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 4.9.2023 | zobrazeno: 583x

Turnaj mladších žaček v Hudlicích - 3.9.2023

Družstvo mladších žaček na turnaji v Hudlicích

V neděli 3.9.2023 jsme se zúčastnili prvního turnaje v rámci středočeské ligy mladších žákyň v Hudlicích.
Na turnaj jsme odjeli v počtu 9 děvčat a čekali nás dva zápasy s mužstvy Mladé Boleslavi a Mělníka.
Před turnajem jsme stihli absolvovat pouze 3 tréninky, takže jsme úplně nevěděli, jak na tom v porovnání s ostatními týmy budeme.

První zápas jsme sehráli s družstvem Mělníka.

Začátek zápasu se nám povedl a vytvořili jsme si vedení 5:0. Bohužel se soupeřkám do poločasu podařilo snížit na 7:3.

Ve druhém poločase soupeřky postupně snižovaly naše vedení až na 8:7. Dramatický závěr utkání jsme na štěstí zvládli a připsali si první vítězství v poměru 9:7.

Bohužel v tomto utkání se nám zranila Ella Sommerová, což byla pro nás v tomto omezeném počtu hráček velká komplikace.

Do druhého zápasu proti Mladé Boleslavi jsme nastoupili pouze s 8 děvčaty.
Naše hráčky od začátku převyšovaly soupeře ve všech směrech a celý zápas vedly. Utkání skončilo naším vítězstvím 13:8.

Tento turnaj nám ukázal, jak na tom naše holky jsou a na čem musíme zapracovat.
Musíme všechna děvčata pochválit za nasazení, chuť dát gól, ale i poctivě bránit. Pro některá děvčata to byl první turnaj za mladší žákyně, ale všechny to zvládly na výbornou. Pro Elišku to byl první turnaj v házené a odjížděla nadšená, protože se ji podařilo vstřelit svou první branku. Gratulujeme.

Bohužel máme velice úzký kádr, a tak budeme doufat, že se žádná z hráček nezraní nebo neonemocní.

Jednalo se o první turnaj, kdy se počítalo skóre utkání. Nevěděli jsme, co to s holkami udělá, ale dopadlo to na výbornou. Další turnaj středočeské ligy mladších žákyň bude 24.9.2023 v Poděbradech, kde se utkáme s domácími děvčaty a doposud neporaženými týmy Turnova a Hudlic.

Za pomoc s dopravu děkujeme TS a Aleši Bártovi.