oddíl házené | ml. žákyně

Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Mělníku - 12.11.2023

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 13.11.2023 | zobrazeno: 577x

Turnaj mladších žaček v Mělníku - 12.11.2023

Sestava mladších žaček Sokol Bělá na turnaji v Mělníku. Klímová, Sabolová, Strnadová, Udatná, Hrubá, Charvátová, Austová, Hašulová, Bástová - trenéři Hrubý a Netrval

Po dlouhých třech týdnech jsme se zúčastnili mistrovského turnaje mladších žaček, který se tentokrát konal v Mělníku. Sehráli jsme zde dvě utkání s Mělníkem a Mladou Boleslaví. Do naší sestavy se po zranění vrátily Iza Sabolová a Zuzka Austová, ale naopak chyběla Ella Sommerová. Opět tým doplnily minižákyně Míša Klímová a Sára Hašulová.

Sokol Bělá – Házená Mělník 10:3 (4:2)
V prvním utkání jsme nastoupili proti domácím dívkám, se kterými jsme na předchozích turnajích sehráli vyrovnaná utkání. Bohužel nám nevyšel první poločas podle našich představ, ale i přesto jsme vedli 4:2. Ve druhém poločase holky výrazně zlepšily pohyb v obraně i útoku a zaslouženě zvítězily. Střelecky se dařilo Terce, Lucce a Zuzce. V brance podala skvělý výkon Eliška.

Sokol Bělá – Mladá Boleslav 24:2 (13:0)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti holkám z Mladé Boleslavi. Toto utkání se nám velmi povedlo jak v obraně, tak i v útoku a soupeřky jsme jasně přehráli. Vycházeli jsme z dobré obrany 3:3 ze které jsme přecházeli do rychlých protiútoků. Střelecky zazářila Terka, v brance opět „čarovala“ Eliška.

Sestava a branky Bělé: Bártová - Hašulová 2, Hrubá 14, Klímová 3/1, Sabolová 1, Strnadová 4, Udatná 1, Charvátová 3, Austová 6

Po dvou vysokých výhrách odjíždíme z turnaje velice spokojeni. Kromě prvního poločasu s Mělníkem, který jsme „odchodili“, holky hrály podle našich představ. Velice dobře pracovaly v obraně 3:3, ze které přecházely do rychlého protiútoku. Hodně nám pomohl návrat Zuzky a Izy, kterým se turnaj vydařil. V brance již tradičně předváděla skvělé výkony Eliška. Tentokrát se střelecky i herně dařilo Terce. Velice dobrou práci především v útoku odváděla Sára, v obraně naopak Zuzka a Anetka. Radost máme také z výkonů křídel, kde se Míša a Klárka každý turnaj zlepšují. Tentokrát musela na pivotu zaskočil Lucka a vedla si také velice dobře.

Po turnaji jsme si udělali krátkou procházku do centra Mělníka, kde jsme si dali zmrzku.

Děkujeme pořadatelům za organizaci turnaje, rozhodčím za bezproblémové řízení utkání, soupeřům za férovou hru a rodičům za hlasitou podporu a dopravu.

Již příští týden nás v sobotu čeká domácí turnaj. Rozlosování nám přálo, a tak se můžeme těšit na utkání s týmy z čela tabulky Turnovem, Hudlicemi a Poděbrady. Doufejme, že navážeme na výkon z turnaje v Mělníku a odehrajeme povedená utkání. Tímto vás na tento turnaj všechny srdečně zveme, přijďte podpořit naše holky.