oddíl házené | ml. žákyně

Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Mladé Boleslavi - 8.10.2023

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: úterý 10.10.2023 | zobrazeno: 546x

Turnaj mladších žaček v Mladé Boleslavi - 8.10.2023

Družstvo mladších žaček na turnaji v Mladé Boleslavi

V neděli 8.10.2023 jsme se zúčastnili turnaje 3. kola středočeské ligy mladších žákyň v Mladé Boleslavi. Sehráli jsme zde dva zápasy s domácí Mladou Boleslaví a Mělníkem. Na turnaj nám chyběla pouze dlouhodobě zraněná Iza Sabolová, tým opět doplnily minižákyně Sára Hašulová, Ella Sommerová a Míša Klímová, které byly všechny opět velkou posilou.

Do zápasu s Mladou Boleslaví jsme nastupovali v roli mírného favorita, což jsme ale v průběhu prvního poločasu svým výkonem nepotvrdily. Až do 20. minuty utkání bylo skóre vyrovnané (5:5). Až v závěru jsme rozhodli šňůrou čtyř branek o našem zaslouženém vítězství.

Ve druhém utkání s Mělníkem se nám povedl první poločas, ve kterém jsme si vytvořili vedení 6:2. Bohužel jsme ve druhém poločase neproměnili veliké množství vyložených šancí, čehož soupeř využil a snížil až na rozdíl jediné branky. V dramatické koncovce jsme i se štěstím udrželi vedení a připsali si tak další dva body do tabulky.

Na turnaji v Mladé Boleslavi jsme potvrdili výsledky z prvních utkání turnaje v Hudlicích, kde jsme tyto soupeře také porazili. Tentokrát se nám dařilo především v obraně, kdy jsme opět celý turnaj odehráli systémem 3:3. Je stále na čem pracovat, ale je vidět postupné zlepšení.

Naopak se nám tolik nedaří v útoku, kdy nám dělá problém prosadit se 1 na 1. Zároveň máme skoro nulovou střelbu z větší vzdálenosti a z křídel, takže na tom budeme nadále pracovat.

Děvčata musíme všechny pochválit za předvedený výkon. Je na nich vidět vůle po vítězství a velká bojovnost z čehož máme velkou radost. Střelecky se dařilo tentokrát Elle, Terce a Zuzce. V obraně opět skvěle pracovala Aneta. Potěšující je i výkon Lucky a Elišky v brance. Ale jak už jsme psali výše, je nutné pochválit všechny holky.

Sestava a branky Bělé: Austová 7/1, Bártová, Hašulová 2, Hrubá 5/2, Klímová, Sommerová 4, Strnadová 1, Udatná, Charvátová

Bohužel nás stále trápí úzký kádr, což se projevuje především v závěrech utkání. Opravdu náročný bude víkend 21.-22.10. kdy v sobotu budou hrát starší žákyně v Kutné Hoře a následný den odehrají naše děvčata v Turnově. Takže mladší žákyně odehrají dva turnaje za dva dny. Bohužel jiné řešení není. Musíme zabojovat.

Na závěr děkujeme pořadatelům za organizaci turnaje, rozhodčím za bezproblémové řízení utkání, soupeřům za férovou hru a rodičům za hlasitou podporu a dopravu.

Příští turnaj nás čeká 22.10. v Turnově.