Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Bělé - 14.4.2024

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 15.4.2024 | zobrazeno: 570x

Turnaj mladších žaček v Bělé - 14.4.2024

Družstvo mladších žákyň na bělském tunaji v házené

V neděli 14.4.2024 se v bělské hale uskutečnil další mistrovský turnaj mladších žaček. Rozlosování soutěže nám velice přálo, když jsme měli možnost utkat se s týmy z čela tabulky s neporaženým Turnovem, druhým týmem Hudlicemi a Mladou Boleslaví.

Tentokrát jsme měli k dispozici skoro kompletní kádr, když chyběla pouze dlouhodobě zraněná Klárka Udatná. V našem dresu si odbyla premiéru minižákyně Ella Mensingerová.

Sokol Bělá – TJ Turnov 14:13(5:7)

V prvním utkání jsme nastoupili proti vedoucímu týmu tabulky, který ještě neztratil ani bod. V posledním vzájemném utkání jsme v naší hale smolně prohráli gólem v posledních vteřinách 11:12.
Vstup do utkání se nám příliš nepovedl. Holky byly až příliš nervózní z čehož pramenilo několik technických chyb a neproměněných šancí. V obraně jsme si nedovedli poradit se spoluprací spojek s pivotem. I přes velkou snahu a bojovnost vedl soupeř o poločase zaslouženě 5:7.
Úvod do druhého poločasu se nám velice vydařil. Během úvodních 5ti minut se nám podařilo vyrovnat na 8:8 a až do konce utkání se oba celky střídaly v jednobrankovém vedení. V posledním minutě jsme za nerozhodného stavu 13:13 měli míč a hráli přesilovou hru. Bohužel se nám nepodařilo skórovat a se závěrečným hvizdem jsme zahrávali 9ti metrový hod, který Sára proměnila a mohli jsme tak oslavit šťastné, ale zasloužené vítězství.
Všechny holky příkladně bojovaly za což byly odměněny vítězstvím. Ve druhém poločase fungovala obrana, za kterou se dařilo brankářce Elišce. Střelecky se dařilo Terce a Sáře, pochvalu však zaslouží všechny holky.
Detail utkání ZDE.

Sokol Bělá – HC Mladá Boleslav 24:10(12:6)

Ve druhém utkání jsme nastoupili v lokálním derby proti týmu z Mladé Boleslavi. Do utkání jsme šli s cílem vyzkoušet si nacvičené věci z tréninku a dát větší prostor holkám, které nedostaly tolik prostoru v úvodním utkání.
Bohužel jsme do utkání vstoupili vlažně, bez potřebného nasazení. Soupeř s námi držel krok prakticky celý první poločas. Obrázek hry se příliš nezměnil ani ve druhém dějství. Nevyzkoušeli jsme si prakticky nic, obrana byla nedůrazná, bez pohybu. V útoku jsme se prosazovali pouze jeden na jednoho, bez spolupráce s pivotem a křídly. I přes vysokou výhru jsme nebyli s našim výkonem vůbec spokojení. Jediným plusem bylo, že si více zahrály děvčata, které zatím nemají tolik zkušeností.
V brance si odbyla svou premiéru Adélka Hoznauerová, která si vedla velice dobře. Střelecky se dařilo Zuzce, Terce a Anetce.

Sokol Bělá – TJ Hudlice 11:8(4:5)

V posledním utkání jsme se utkali s týmem Hudlic, se kterým se nám nedaří. V posledním utkání jsme v domácím prostředí remizovali 9:9. Byl to přímí souboj o druhé místo v tabulce.
Do utkání jsme nevstoupili nejlépe. Chyběl nám pohyb v útoku a důraz v obraně. Hudlice si vytvořili zasloužené vedení 2:5. Naštěstí se nám podařilo ještě do poločasu snížit na 4:5.
Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb, přidali na důrazu v obraně i koncovce. Až do 21. minuty byl stav utkání vyrovnaný. V závěru utkání jsme dokázali proměnit naše vypracované šance, což rozhodlo o našem vítězství.
Opět se dařilo v brance Elišce, střelecky zazářila Zuzka. Všechny holky zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu ve druhém poločase.

Sestava a branky Bělé: Bártová – Austová 15/3, Hašulová 8, Hoznauerová, Hrubá 12/1, Charvátová 2, Klímová, Mensingerová, Cibulková, Sabolová 2, Sommerová 2, Strnadová 7

Těžko se budou hodnotit jednotlivci, protože se všechny holky maximálně snažily. V brance byla tradičně oporou Eliška. Střelecky táhly tým Zuzka a Terka, skvělý turnaj odehrály i Anetka se Sárou. V obraně se dařilo Lucce a Ize, škoda jen, že jejich schopností více nevyužíváme i v útoku. Po těžkém zranění se vrací do formy Míša. Jsme potěšeni, jak si vedou věkem ještě minižákyně Sára, Míša a Ella. Svoje první minuty na hřišti postupně sbírají Ella M., Adélka a Kája. Určitě by chtěly dostat větší prostor na hřišti, ale pokud budou poctivě trénovat, tak se již brzy dočkají více minut na hřišti.

Celkové hodnocení bude velice pozitivní. Holky předvedly bojovný výkon, i když se nepodařilo vše, jak by si představovaly, tak se nevzdaly a bojovaly až do konce utkání. Ze tří zápasů jsme získali 6 bodů, posunuli se v tabulce na druhé místo a poprvé zvítězili na Turnovem a Hudlicemi. Jsme rádi, že holky vidí, že když poctivě trénují, tak se výsledky časem dostaví.

Chceme poděkovat Káje, Vaškovi a Lukášovi za šichtu u stolku časoměřičů. Rozhodčím za bezproblémové řízení utkání, soupeřům za férovou hru a předvedené výkony, všem divákům, kteří vytvořili opravdu unikátní atmosféru a na závěr ještě jednou holkám, za skvělý turnaj.

V sobotu čeká některé holky turnaj starších žákyň v Sedlčanech. V neděli se uskuteční v bělské hale kemp výběru středočeského kraje mladších žákyň. Další turnaj mladších žákyň se uskuteční 28.4. v mladoboleslavské sportovní hale, kde změříme síly s domácí MB a opět Turnovem. Na turnaj se moc těšíme, jistě nás čeká pěkná podívaná, tak si to nenechte ujít.