oddíl házené | ml. žákyně

Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Poděbradech - 24.9.2023

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: úterý 26.9.2023 | zobrazeno: 690x

Turnaj mladších žaček v Poděbradech - 24.9.2023

Družstvo mladších žaček na turnaji v Poděbradech

V neděli 24.9.2023 jsme odjeli na turnaj do Poděbrad, kde jsme se zůčastnili 2 kola v rámci středočeské ligy mladších žákyň.

Chyběla nám Eliška Bártová a Iza Sabolová. Tým opět doplnily minižákyně Sára Hašulová, Ella Sommerová a Míša Klímová pro kterou to byl první turnaj v kategorii mladších žákyň.

Do prvního zápasu s domácími Poděbrady jsme nastupovali s jasným cílem vyhrát a zároveň si vyzkoušet v trénincích zkoušené věci. Hra se nám až drobné nedostatky celkem dařila a výsledkem bylo naše vítězství 17:9.

V druhém zápase proti Turnovu naše děvčata nedokázala se soupeřem držet krok. Velké množství nepřesných přihrávek, neproměňování šancí a také výšková a herní převaha soupeře vedla k celkem jasné porážce 19:8. Chyběla nám také větší bojovnost a snaha s výsledkem něco udělat.

Poslední zápas turnaje jsme sehráli proti družstvu Hudlic. I přes výbornou obranu Anety Strnadové se nám nepodařilo ubránit nejlepšího střelce soutěže, který nám vstřelil 6 branek. Zároveň jsme se těžko prosazovali proti dobré obraně Hudlic, k tomu jsme udělali řadu zbytečných technických chyb. Konečný výsledek byl 11:9 pro soupeře.

Turnaj se nám výsledkově tolik nepodařil, ale na holkách je vidět snaha, chuť a nasazení, a to je asi to nejvíc co si my trenéři můžeme přát. V posledním utkání už nám chyběly i fyzické síly.

První kompletní kolo soutěže nám ukázalo, jak na tom jsme a kde se musíme zlepšit. I přesto, že máme velice úzký kádr, nechceme doplňovat družstvo chlapci. Obrana 3:3 funguje poměrně dobře. Hůře se prosazujeme v útoku. Potěšující je, že je na holkách vidět zlepšení.

Zatím se náš tým pohybuje na třetím místě tabulky. Jediný soupeř, který nás vyloženě přehrál jsou děvčata z Turnova. S ostatními týmy jsme odehráli vyrovnaná utkání. Další dva turnaje se odehrají v Mladé Boleslavi a Turnově a našim cílem bude zlepšení útočné fáze. Uvidíme, zda se nám to podaří.

Děkujeme domácím za uspořádání a organizaci turnaje, soupeřům za férovou hru. Za pomoc s dopravou děkujeme Jirkovi Prilovi. Nesmíme zapomenout ani na chvílemi fanatickou podporu rodičů v hledišti.

TJ Turnov

Turnov