oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Sokol Bělá pod Bezdězem - TJ Chodov Praha 28:27

téma: muži | autor: Kabasaki | datum: úterý 15.3.2005 | zobrazeno: 1297x

Sokol Bělá pod Bezdězem - TJ Chodov Praha 28:27

K dalšímu utkání zavítal na palubovku mladoboleslavské haly celek z Chodova, který Bělou na podzim vysoko porazil. Tuto porážku chtěli domácí Chodovu oplatit a zárukou pro dobrý výsledek byla i vzrůstající forma Sokola z předešlých zápasů.
Chodov v jarních odvetách prozatím získal pouze čtyři body za dvě remízy a jedno vítězství a tak jednoznačným favoritem utkání byl domácí Sokol. Jenže Bělá do utkání vstoupila velice vlažně a hosté toho dokázali náležitě využít. Chodov si vypracoval tří brankové vedení a domácí hráči si zřejmě až poté uvědomili, že se Chodov sám neporazí. Poprvé se domácí dostali do vedení až v sedmnácté minutě a je nutno podotknout, že se na to dosti nadřeli. Chodov předváděl jednoduchou házenou s častou střelbou ze spojek, což dělalo problémy poněkud děravé obraně, ale i brankářům, kteří neměli zrovinka svůj den. První poločas tak skončil 13:11 pro domácí a tento výsledek byl celkem dobrou výchozí pozicí pro druhý poločas.
Do druhého poločasu již Bělá nastoupila bez zraněného Dana Picka, který po jednom obraném zákroku odstoupil s krví v obličeji a podezřením na zlomený nos. Bělští hráči vstoupili do druhého poločasu lépe, a i když si udržovali tří až čtyř brankové vedení, jejich hra se ani zdaleka nepodobala výkonu z předešlého utkání s Mimoní. Oba celky vyprodukovali až příliš mnoho technických chyb což přispělo k faktu, že toto utkání nebylo pro oko diváka lahodné. V druhé polovině druhé časti utkání se začal Chodov herně zlepšovat a výsledkem bylo srovnání skóre minutu před koncem na 27:27. Domácím se ale podařilo vstřelit půl minuty před koncem dvacátou osmou branku na kterou již Chodov nedokázal odpovědět. Bělá si tak po nevýrazném výkonu připsala další dva body do tabulky a protože Dukla prohrála v Jičíně, postoupila Bělá na druhou příčku za vedoucí Slávii.
Domácím se pro tento zápas rozrostla marodka, když pro zranění nemohl nastoupit Miloš Sommer a pro nemoc Ondra Bajtalon a Standa Švec. Chyběl i Milan Krucký. Po dnešním utkání je mimo hru i Dan Picek a tak k dalšímu utkání, které se hraje v sobotu na Dukle bude „A“tým nastupovat oslaben. Utkání na Dukle bude s ohledem na postavení obou týmů v tabulce jistě zajímavé.