Sokol Bělá / muži / články / Jiskra Mimoň - Sokol Bělá pod Bezdězem 24:26

téma: muži | autor: Kabasaki | datum: úterý 8.3.2005 | zobrazeno: 1218x

Jiskra Mimoň - Sokol Bělá pod Bezdězem 24:26

K dalšímu utkání nastupoval Sokol na palubovce v Novém Boru, kde hraje svá domácí utkání Jiskra Mimoň. K utkání jsme odjížděli s přáním odplaty za podzimní porážku v mladoboleslavské hale, ale moc dobře jsme si uvědomovali fakt, že Mimoň je v domácím prostředí silná. Po tomto utkání se však nabízí otázka : kdo za onou sílou stojí? Odpověď na tuto otázku si netroufám zveřejnit, snad jen to, že hráči to zřejmě nejsou.

Do utkání Sokol vstoupil velice koncentrovaně a hra byla po celé utkání v jeho podání na velice slušné úrovni. Od počátku si Bělá začala vypracovávat několika brankové vedení, které se Jiskře nepodařilo smazat. V dresu Sokola se dařilo celé základní sestavě, kterou podporoval vynikající brankář Renza. Hodnotit jednotlivce v tomto utkání nejde, protože i hráči sedící na lavičce, kteří naskočili do utkání na pár minut si za svůj přístup zaslouží pochvalu. Výsledek v poločase 11:15, byl pro Sokolíky uspokojivý, ale všichni měli na paměti podzimní utkání s Mimoní, kde jsme také v poločase vedli a nakonec prohráli. Druhá třicetiminutovka byla dle mého názoru jedna z nejlepších v této sezoně. Bělá si vypracovala čtyř až šesti brankový odstup a ten udržovala do samotného závěru. Konečný výsledek 24:26 je pro Mimoň přijatelný, poděkovat mohou rozhodčím.
Hodnocení rozhodčích lze shrnout asi následovně, tak okatě jsem ještě rozhodčí nadržovat neviděl, pro vítězství Mimoně by snad změnili pravidla. Mimoň byla ale naprosto neškodná a tak se jim to naštěstí nepovedlo. Jednou větou – pískali na zle !!!
Sokolíci v tomto utkání prokázali stoprocentní kázeň, kterou v minulosti při takových to zápasech postrádali a i proto se mohou radovat ze zisku dvou bodů. V tabulce toto vítězství znamená pro Bělou posun na třetí příčku za Slávii a Duklu.
Další utkání Bělá p. B. hraje v Mladoboleslavské hale s celkem Chodova, kterému má také co oplácet za vysokou porážku v podzimním kole. Pokud hráčům z podbezdězí vydrží forma, můžeme očekávat další kvalitní zápas a třeba i další body.