Sokol Bělá / muži / články / Druholigoví házenkáři vysoko podlehli Bělé pod Bezdězem

Druholigoví házenkáři vysoko podlehli Bělé pod Bezdězem

Noviny Jičínska - 29.9.2004
Jičín - V neděli sehráli premiérové utkání na domácí palubovce také hráči druholigové rezervy. Ve sportovní hale přivítali celek, jenž patřil v posledních letech mezi přední týmy této soutěže. Přesto chtěli domácí bodově navázat na vítězné zápasy v prvních dvou kolech.
Již úvodní minuty duelu ukázaly, že do Jičína přijel velmi silný a zkušený tým, jenž se opírá o spojky Aleše a Petra Stachovi, kteří dokáží výborně spolupracovat s Hrubým na pivotu. Hosté nastoupili naprosto koncentrovaně, výtečně fungovala jejich obrana, která nedala domácím ani metr volného prostoru. Na druhé straně to byla paradoxně tradiční zbraň Jičínských, tedy defenzíva, jež "kolabovala".
Domácím se nedařilo ubránit již zmiňované bratry Stachovi. V momentě, kdy sáhli kormidelníci Jičína k jejich osobní obraně, využívali hosté volnějšího prostoru na brankovišti domácích, špatné komunikace mezi hráči Jičína a pohodlně stříleli jednu branku za druhou. V 19. minutě svítil na ukazateli času "hrůzostrašný" výsledek 1:10. V brance Jičína vystřídal Coufala, jehož nechali spoluhráči "na holičkách", Veverka. Domácí zatáhli obranu a obraz hry se začínal obracet. Hosté již neměli tolik volného prostoru a střely z dálky pochytal za pomoci mnohem lepší obrany Veverka. Domácí tak stahovali gól po gólu a nebýt několika neproměněných šancí a tří tyčí, které nastřelil v krátkém časovém úseku Masák, mohl být stav příznivější než 5:11. Přesto se nenechali odradit, osobní statečnost prokázal především J. Vitík, jenž se nebál jít do mlýnice těl soupeře a snížil na poločasových 8:12.
Z prvního útoku ve druhém dějství se trefil Fejfar a vypadalo to na postupný obrat ve vývoji zápasu. Opak však byl pravdou, domácí znovu trestuhodně zahodili i ty nejvyloženější šance, vyprodukovali nevynucené technické chyby a zkušený soupeř toho využil k vedení 9:15. Když o několik chvil později zvýšili sokolové na 10:17, nevypadalo to s jičínskými házenkáři růžově. Poté však skóroval Kůta, další dvě branky přidal Jetleb a rozdíl byl mnohem přijatelnější, 13:17. Následující úsek však znovu patřil hostům. Ti hráli i nadále trpělivě v útoku, čekali na chyby v domácí obraně, které nemilosrdně trestali. Za třetí vyloučení navíc uviděl červenou kartu Masák, za oplácení obdržel barvu stejné karty Fejfar, jenž se nechal vyprovokovat slovním napadením protivníka a soupeř svou šanci v podobě přesilových her dokonale využil.
Závěrečné minuty se nesly ve velmi napjaté atmosféře, které, bohužel, napomohli oboustranně nepřesnými výroky rozhodčí. Někteří domácí hráči poté chtěli oplácet fauly hostujících házenkářů a na hřišti se strhla drobná potyčka. Ta však již nic nemohla změnit na konečné a nutno podotknout naprosto zasloužené porážce Jičínských v poměru 19:27. Házenkáři Carga v tomto duelu zklamali, zejména úvodní dvacetiminutovka byla žalostná. V útoku chyběl nápad, moment překvapení, jak již bylo řečeno, ani tradiční zbraň Jičínských, neprostupná obrana, nepracovala dobře. Jediným pozitivem je skutečnost, že domácí i za relativně rozhodnutého stavu 1:10 nehodili flintu do žita.