oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články /  Slavia uhrála remízu na paluboce vedoucího mužstva

Slavia uhrála remízu na paluboce vedoucího mužstva

Hradecké noviny - 24.3.2004 - dop
Hradec Králové - Ani na hřišti vedoucího mužstva druholigové tabulky neokusili házenkáři hradecké Slavie v jarní části porážku, když především v prvním poločase předvedli vynikající výkon.
Sokol Bělá pod Bezdězem - Slavia Hradec Králové 24:24 (9:12). Fakta k utkání: Vyloučení: 6:7. Rozhodčí: Motl, Vobecký. Sedmimetrové hody: 5/4 - 7/4. Diváci: 150.
Slavia: Věříš, Novák, Ježek Skalický (7), Bednář (7), Vítek , Dušek (1), Konečný (6), Šádek (3), Teichman , Jajčík, Hájek, Vačlena, Cuberka. Druholigový nováček přijel do Mladé Boleslavi, kde hraje Bělá svoje domácí utkání, bez Davida Kořínka. I další hráči měli zdravotní problémy, avšak na jejich výkonu to nebylo poznat. Hradečtí se od první minuty prezentovali velmi dobrou obrannou hrou, za kterou chytali spolehliví brankáři, a ani útočná fáze se snahou rychlého přechodu do útoku nebyla v sobotním podvečeru nejhorší. Celou první půli domácí nenašli recept a do kabin odcházeli s tříbrankovým mankem. Stínem byla zlomená ruka domácího hráče a utržený meniskus hradecké opory, brankáře Petra Věříše, kterému takto přejeme brzké uzdravení a který měl do 25. minuty, kdy se zranil, 90procentní úspěšnost zásahů!

V druhém poločase se do hry vložila též rozhodcovská dvojice, která chvílemi pomáhala domácím hráčům k vyrovnání stavu. Bohužel někteří hradečtí hráči podlehli atmosféře a svojí nedisciplinovaností oslabili tým, kdy především vyloučení brankáře Jiřího Nováka deset minut před koncem za stavu 19:22 výrazně pomohlo domácím k vyrovnání skóre. Poprvé a naposledy se Bělá dostala do vedení dvě minuty před koncem; naštěstí v infarktovém závěru se Hradečtí ještě prosadili a vyrovnali na 24:24. Když domácí minutu před koncem vychytal Ježek, měli vše ve svých rukou hostující házenkáři, ale vlastní chybou se připravili o transport obou bodů z horké středočeské půdy. Všichni hráči si za předvedený výkon zaslouží plné absolutorium, vždyť předsezonní vytyčený skromný cíl udržení II. ligy zatím jednoznačně překračují a dál čeří vody na špici tabulky.