oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Bolevec senzačně zvítězil

téma: muži | autor: www.mojenoviny.cz | datum: čtvrtek 8.4.2004 | zobrazeno: 1288x

Bolevec senzačně zvítězil

Plzeňský deník - 30.3.2004
Plzeň - Házenkářům Sokola Bolevec se v sobotním utkání 16. kola druhé ligy podařil husarský kousek, když zdolali na domácí palubovce celek Sokola Bělá 32:30 a sesadili dosavadního lídra soutěže z vedoucí pozice.

Od úvodního hvizdu rozhodčích vynikalo domácí mužstvo výbornou hrou v obranných řadách.

"V první půli jsme dobře bránili. Odskočili jsme Bělé až na 14:7, ale bohužel v těchto fázích nedokážeme soupeře zaříznout a dovést utkání do klidného vítězství. Začneme dělat zbytečné chyby v rozehrávce a ukvapeně střílíme bez brankového efektu," hodnotil vývoj utkání trenér Sokola Bolevec Václav Zeman.

Ve druhé polovině hrací doby se začali stále častěji prosazovat hosté a zdramatizovali konec utkání.

"V 54. minutě zápasu dokázal soupeř vyrovnat na 27:27 a ještě minutu před koncem byl stav stále nerozhodný 30:30. My jsme se potom dostali do vedení 31:30 a ačkoliv jsme dohrávali v oslabení, tak se klukům povedlo vypíchnout soupeři balon a z rychlého protiútoku rozhodnout o zisku dvou bodů," byl spokojený plzeňský kouč.

Již před utkáním hovořil trenér Bolevce o vyrovnanosti druhé ligy.

"Potvrdilo se, že v této soutěži se dá hrát s každým. Do utkání jsme šli s tím, že když dobře zahrajeme v obraně a pokryjeme bratry Stachy z Bělé, tak máme šanci na dobrý výsledek. Kluky musím pochválit za nasazení a chtěl bych vyzdvihnout výkony Michala Vejvody, Karla Duffka a Tomáše Janouška, kteří na sebe dokázali vzít roli vůdců a strhli tak celý tým k ohromné bojovnosti," nešetřil slovy chvály Zeman.

Sokol Bolevec Sokol Bělá 32:30 (16:11).

Branky Bolevce: Vejvoda 9, Janoušek 7/2, Duffek 6/2, Hasch 5, Valenta a Končel 2, Matouš 1.

HK Baník Most

Most