oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Házenkáři hradecké Slavie poprvé vyhráli

Házenkáři hradecké Slavie poprvé vyhráli

07.10.2003 - (dol, hek) - str. 07

Hradec Králové - Házenkáři hradecké Slavie se ve svém čtvrtém utkání v první lize dočkali prvního vítězství.
Nováček soutěže v domácím prostředí vysoko porazil Bělou pod Bezdězem, když mu k tomu hodně pomohl výkon brankáře Petra Věříše, který se k házené vrátil po deseti letech. Stále suverénně si počínají hráči Dvora Králové. Svůj cíl postoupit do 1. ligy podpořili vítězstvím v Praze nad Slavií, v soutěži ještě neztratili ani jediný bod a v tabulce jim patří první příčka.
Za prvním vítězství ve 2. lize šla Slavia cílevědomě od začátku utkání. Bělá pod Bezdězem stačila držet vyrovnané skóre jen něco málo přes deset minut, poté už stále vedli pouze domácí. V poločase rozdílem šesti branek, v 50. minutě dokonce třinácti (23:10).
Naopak Dvůr Králové se k výhře na Slavii propracoval až ve 2. poločase. V tom prvním se hrála vyrovnaná házená, ve druhém se prosadil Dvůr Králové. Domácím totiž docházely síly a nebyli schopní se prosadit proti zlepšené obranné hře soupeře.
V příštím kole se Dvůr Králové střetne v domácím prostředí s Chomutovem, hradecká Slavia zajíždí do Železného Brodu.

Slavia Praha - Dvůr Králové nad Labem 21:27 (13:13), nejvíce branek Dvora: Fiedor 9, Skořepa 5, Junek a Jůza 4. Slavia Hradec Králové - Bělá pod Bezdězem 25:17 (13:7), nejvíce branek Slavie Hradec: Skalický 9, Šádek a Bednář 5.