Sokol Bělá / ml. žákyně / články / Turnaj mladších žaček v Mělníku – 9.6.2024

téma: mladší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 10.6.2024 | zobrazeno: 305x

Turnaj mladších žaček v Mělníku – 9.6.2024

Družstvo mladších žaček v Mělníku - Hrubý, Klímová, Sabolová, Austová, Hašulová, Hrubá, Charvátová, Udatná, Strnadová, Netrval, ležící Hoznauerová, Bártová

V neděli 9.6.2024 jsme se zúčastnili posledního mistrovského turnaje mladších žaček, tentokrát na venkovním hřišti v Mělníku. Hrálo se za úmorného vedra, los nám nebyl také příliš nakloněn, když jsme odehráli tři utkání během tří hodin. Tentokrát v sestavě chyběly nemocné Ella a Kája.
Po posledním „představení“ s Turnovem v Hostivicích jsme na turnaj odjížděli s mírnými obavami, jak holky k turnaji přistoupí. Naše obavy byly ale zbytečné, protože holky neponechaly nic náhodě, a všechna utkání vyhrála.

Sokol Bělá – SK Hudlice 14:10 (6:3)
V prvním utkání jsme nastoupili proti třetímu týmy tabulky, který tentokrát nastoupil v nejsilnější sestavě. Vstup do utkání se nám povedl. Vycházeli jsme z dobře fungující obrany, za kterou výborně chytala Eliška. V útoku jsme se snadno prosazovali a dařilo se nám proměňovat naše vyložené šance. Díky tomu jsme si vypracovali vedení 6:2.
Ve druhém poločase jsme trochu polevili, ale stále jsme si bez větších problémů udržovali naše vedení z prvního poločasu.
Střelecky se dařilo Anetě, dobré utkání odehrály Terka a Zuzka. Výborný výkon předvedla v brance Eliška.

Sokol Bělá – TJ AŠ Mladá Boleslav 19:10 (10:5)
Ve druhém utkání nás čekal předposlední tým tabulky. Díky dobře fungující obraně se nám opět vydařil úvod utkání. Ve 12. minutě jsme vedli 9:3 a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto.
Ve druhém poločase jsme pokračovali v naší hře. Díky dobré obraně a kvalitnímu výkonu Elišky a Adélky v brance, jsme poměrně snadno zvítězili 19:10.
Střelecky se dařilo Terce a Zuzce, herně se dařilo Sáře. Ve druhém poločase se dařilo v brance Adélce.

Sokol Bělá – Házená Mělník 14:12 (9:5)
Do posledního utkání s domácími děvčaty jsme nastoupili po krátké přestávce. Budeme se opakovat. Opět jsme měli skvělý vstup do utkání. Výborná obrana a skvělá Eliška v brance z čehož vyplynulo naše vedení 5:0. Toto vedení jsme udrželi až do poločasu.
Ve druhém poločasu už holkám viditelně docházely síly. Ve 22. minutě jsme vedli stále 12:7, ale závěr utkání už holky dohrávaly silou vůle. Nakonec jsme byli všichni rádi za závěrečný hvizd, po kterém jsme mohli oslavit naše vítězství.
Skvělé utkání odehrály Aneta a Sára, opět se v brance dařilo Elišce.

Sestava a branky Bělé: Bártová 2/1, Hoznauerová 1 – Austová 9, Hašulová 8, Hrubá 9, Charvátová 4, Klímová, Sabolová 3, Strnadová 10, Udatná 1

Tradičně se tým opíral o výkony Anety, Terky, Zuzky a Sáry. Všem se turnaj velice vydařil jak herně, tak i střelecky. V brance zazářila opět Eliška, která byla opět oporou. V utkání s Mladou Boleslaví nastoupila v útoku a dokázala vstřelit dvě branky. Právě v tomto utkání dostala příležitost v brance Adélka a svým výkonem nás nadchla. Dobrý turnaj odehrála Lucka, které se dařilo střelecky a byla především oporou naší obrany. Pochvalu si zaslouží také Iza, která tentokrát musela nastoupit snad na všech postech kromě brány. Dokázala se střelecky prosadit, nejvíce se jí dařilo v pivotu. Bohužel se nám stále střelecky nedaří na křídlech, kde převážně nastupovaly Míša a Klárka. Holky si nevypracují příliš šancí a když už, tak svou příležitost bohužel nepromění. Naopak v obraně obě zaslouží velkou pochvalu, pracují velice dobře a pomáhají s bráněním spojek a pivota.

Z turnaje odjíždíme po třech výhrách velice spokojení. Jak se ukázalo, tak naše obavy byly zcela zbytečné, protože tento kolektiv chce vyhrát každé utkání. Máme radost z práce celého týmu v obraně. I přesto, že do ideálu máme hodně daleko, tak je vidět velké zlepšení. V útoku nás trápí skoro nulové využívání křídel a pivota. Většímu hodnocení sezóny brzy věnujeme samostatný článek. Cestou domů za odměnu proběhla tradiční návštěva zmrzlinárny ve Mšeně.

V konečné tabulce holky obsadily skvělé druhé místo, což je vzhledem k věku a šířce kádru velký úspěch.
Na tomto turnaji se s kategorií mladších žákyň rozloučily Terezka Hrubá a Izabelka Sabolová, které v příští sezóně budou nastupovat za starší žákyně.

Opět děkujeme našemu fanclubu, který nás podporoval i na tomto turnaji. Děkujeme rozhodčím za bezproblémové řízení utkání a pořadatelům za pěkný turnaj. Tentokrát bychom chtěli poděkovat všem soupeřkám za celou sezónu. Za celý „rok“ se během turnajů nestal žádný problém. Všechny hráčky i trenéři se k sobě chovají ohleduplně a navzájem se podporují. Speciální dík patří holkám a trenérů z Mělníka. Doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat i v příštích sezónách.

Jelikož se jednalo o poslední turnaj v sezóně, tak nás do prázdnin čeká je rozlučka 21.6. a dětská plážovka 29.6.