oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / 10. kolo SL starších žáků – 15.4. 2023 Mělník

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: neděle 16.4.2023 | zobrazeno: 351x

10. kolo SL starších žáků – 15.4. 2023 Mělník

V sobotu 15.4. jsme v Mělníku odehráli 2 zápasy 10. kola SL starších žáků. Čekaly nás konfrontace s domácím Mělníkem a Mladou Boleslaví. Opět nebyla k dispozici kompletní sestava, posílili nás tak starší žákyně a mladší žáci.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů: TJ Sokol Bělá pod Bezdězem, Házená Mělník, Házená Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, Jiskra Zruč nad Sázavou, Lions Hostivice, SK Hudlice, , Sokol Úvaly A + B, Sokol Vršovice, Sparta Kutná Hora, Sparta Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. V jarní části proběhne 6 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čekají každý tým maximálně 3 utkání, v jednom kole pouze 1 utkání, s hrací dobou 2x 20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezóny 13 utkání. Zápasy s týmem SK Hudlice jsou mimo soutěž.

Sestava: Tomáš Hurta – Jakub Krbeček, Patrik Loukotka, Robin Dubec, Pepa Erben, Ondra Hryz, Tomáš Sluka, Matyáš Müller, Honza Tom, Kája Měšťanová, Vanesa Pecová

Sokol Bělá x Mělník 21:21 ( 14:10 )

Hurta 19% - Loukotka 9/1, Dubec 4, Erben 3, Krbeček 2,  Hryz 2,  Pecová 1

Sokol Bělá x AŠ Mladá Boleslav 31:20 ( 18:8 )

Hurta 46% - Erben 9/1, Dubec 6, Loukotka 5, Krbeček 3, Pecová 3, Měšťanová 2, Hryz 2, Tom 1

Pod tíhou velmi špatného výkonu na posledním turnaji v domácím prostředí jsme odjížděli na turnaj do Mělníka, kde nás čekaly 2 zápasy s týmy na naší úrovni. O velikonoční pauze dostali kluci za domácí úkol shlédnout na ytb utkání starších žáků Úvaly A x Hostivce, v tréninku jsme se nejvíc zaměřili na činnosti, kde děláme nejvíce chyb. Oceňujeme i, že jádro družstva si rychle zvyklo na 3. trénink a pravidelně chodí.

Na turnaji se nám dařilo výsledkově, ve druhém utkání i herně. Proti Mělníku jsme dobře začali, ale nezvládli jsme nástup do druhého poločasu, kdy jsme 8 minut nedali gól a nakupili dost technických chyb. V závěru musel střídat otřesený Loukotka, což nás pravděpodobně stálo výhru. Ve druhém utkání kluci zvedli obranu, Tomáš Hurta  zamknul bránu, Pepa Erben byl k neudržení při střelbě ze střední vzdálenosti, leváci Patrik Loukotka a Robin Dubec podali výkon, kterých od nich očekávám. Spoustu černé práce odvedl v obraně Kuba Krbeček, který si ubránil svoje a ještě pomáhal spojkám. Velký prostor dostali mladší žáci, hodně nám pomohly i starší žákyně.

Technickým službám města děkujeme za pomoc s dopravou.