TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / oddíl / články / Smutná zpráva. Ve věku 68 let zemřela Magda Foltýnová

téma: oddíl | autor: Švícko | datum: pondělí 5.2.2024 | zobrazeno: 2612x

Smutná zpráva. Ve věku 68 let zemřela Magda Foltýnová

 


Dnes nás zastihla velmi smutná, nečekaná zpráva. Ve věku 68 let nás opustila velká sportovkyně, srdcařka a kamarádka Magda Foltýnová. 

 

Narozena: 5. 7. 1955 v Praze

Zemřela: 5. 2. 2024

Otec: Václav Hnilička – voják z povolání

Matka: Květoslava rozená Fatková – účetní

Manžel: Ivan "Hugo" Foltýn od roku 1990

Děti: Richard, Zuzana

Vnoučata: Zuzanka, Zděnda, Ríša, Kristián

Vzdělání: vyučená kuchařka, specializace studená kuchyně

Koníčky: házená, rodina, sport

Přezdívky: Majda

Zaměstnání: Obchodní dům Máj v Praze oddělení lahůdky, OSP Bělá p. B. - řidička z povolání, Wagon Bělá p. B., Škoda Mladá Boleslav - řidička VZV

Post: pravé křídlo, pravá spojka

 

Magda prožila dětství v Praze Vinohradech, vzpomínala na prázdniny v Bělé u tety p. Homutové. Do základní školy chodila v Praze, kde se i vyučila kuchařkou se specializací na studenou kuchyni. Od dětství ráda sportovala, v hlavním městě si bylo z čeho vybírat. Než se dostala k házené, tak si prošla sportovními kroužky atletiky, plavání a gymnastiky.

S házenou začala v roce 1965 na Slavii Praha v kategorii starších žákyň. V dresu Slavie IPS a vrcholového střediska si zahrála dorosteneckou ligu, v kategorii žen slavila s týmem postup do 1. ligy. Celou kariéru samozřejmě odehrála na venkovních hřištích a jako levoruká hráčka na postu pravého křídla a pravé spojky. S ženským družstvem Slavie Praha vyhrála i Český pohár žen a hrála nejvyšší soutěž ČSSR.

V roce 1978 se přestěhovala do Bělé pod Bezdězem a začala se věnovat trénování mládeže. V 80. letech to bylo s partou děvčat: Jirdásková, Švecová, Machová, Veselá, Frajsová, Krčmářová, Šímová, Paříková, Kudrnáčová, Křížková, Dismanová, Lamelová, s trénováním jí pomáhal Zdeněk Křížek. V tomto období založily s partou žen volejbalový klub na hřišti vedle Sokolovny, které si tenkrát dobrovolníci svépomocí postavili. Dokonce hrály i registrovanou nejnižší soutěž žen. V dalších letech si udělala trenérskou licenci C a trénovala ještě 2 generace děvčat, s čímž jí pomáhalo několik členů oddílu. Aktivně se zapojovala i do náborových akcí házené. S trénováním děvčat má spoustu nezapomenutelných zážitků, jako např. olympiády mládeže s výběrem Středočeského kraje, letní soustředění  v Hostivici a Rumburku atd. Dlouhá léta byla i trenérkou krajského výběru dívek Středočeského kraje.

Celoživotní láska ke sportu ovlivnila i její osobní život, s manželem Ivanem je dali dohromady bělští sportovci.

V důchodovém věku pomáhala s trénováním mládeže, aktivně se zapojovala do školních náborů. Do posledních chvil se zajímala o dění v klubu, když jí to zdraví dovolilo, pomáhala nám u stolku časomíry. 

 

Poslední rozloučení se koná v pátek 9. února 2024 v 15.00 hodin v obřadní síni na místním hřbitově v Bělé pod Bezdězem. My se s Magdou důstojně rozloučíme ve sportovní hale 10. 2. v rámci utkání II. ligy mužů Bělá x Liberec.

 

Jménem oddílu vyjadřujeme rodině upřímnou soustrast, čest její památce !

 

Stanislav Švec

sekretář oddílu

Přiložené fotky

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé každé úterý a čtvrtek od 15:15 až 18:00 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

1.6.

Houška Tomáš (35)

2.6.

Charvátová Anna (15)

4.6.

Šťastný Michal (31)

8.6.

Vlk Jakub (30)

9.6.

Šindelář František (65)

13.6.

Petreková Eliška (13)

13.6.

Strnadová Aneta (12)

13.6.

Šídlo Jakub (18)

14.6.

Hoznauerová Adéla (12)

16.6.

Šilhová Eliška (14)

18.6.

Polesný Lukáš (32)

18.6.

Robotka Daniel (18)

19.6.

Stanev Richard (24)

24.6.

Koštejn Václav (16)

24.6.

Tošovský Antonín (48)

25.6.

Černa Lucie (15)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synNárodní sportovní agenturaStředočeský krajG&F industrial s.r.o.Yoursport s.r.o.Leman SportČeská obec sokolskáZŠ Bělá pod BezdězemZŠ a MŠ Tomáše Ježka Ralsko - KuřívodyCharon - Roman DubecStředočeský krajský svaz házenéSokolovna Music ClubSINSTUDIO s.r.o.,MUDr. Martin ZelenýJaroslav Knap - klempířJUDr. Jiří Cehák