oddíl házené

Sokol Bělá / oddíl / články / O víkendu začíná sezóna 23/24, pozvánka do sportovní haly

téma: oddíl | autor: Švícko | datum: pátek 1.9.2023 | zobrazeno: 389x

O víkendu začíná sezóna 23/24, pozvánka do sportovní haly

Vážení příznivci bělské házené,

sobotním pohárovým utkáním mužů rozehrajeme sezónu 2023 / 2024, v nedělí 3. 9. mají premiéru mladší žákyně na mistrovském turnaji v Hudlicích.

V letošním ročníku jsme do soutěží přihlásili družstva přípravky, minižactva, mladších žákyň, mladších žáků, starších žákyň, starších žáků a mužů. Družstvo mladšího dorostu se nám nepodařilo postavit, hráči, kteří z ročníků 2007 / 2008 zůstali, budou hrát II. ligu mladšího dorostu v Mladé Boleslavi. II. liga  je nejnižší dorostenecká soutěž, po dohodě jsme postavili pro letošní ročník společné družstvo z hráčů Ml. Boleslavi, Bělé a České Lípy.

V žákovských kategoriích jsme se rozhodli oddělit chlapce a děvčata, i když se soupiskou to bude na hraně. Pomáhat budou podle potřeby hráči a hráčky z nižší kategorie. Co se týče trenérského týmu, jednali jsme s jedním trenérem k mládeži, bohužel jsme se nedohodli. Pozitivní je, že se každý rok aktivně zapojují do trénování rodiče dětí v nejmenších kategoriích, letos nám zase budou pomáhat s přípravkou a minižactvem. V zimních měsících nás po letech bohužel čeká rušení tréninků. Je to z důvodu vytíženosti sportovní haly, přes zimu budou v hale trénovat i fotbalisti SK Bělá. Některé kategorie tak budou trénovat od prosince do konce března jen 1x týdně.  V létě proběhly sportovní příměstský tábor minižactva a soustředění žákyň v Jičíně. V srpnu jsme chtěli odjet na týdenní soustředění všechny týmy mládeže + trenéři, z toho bohužel sešlo během jara, protože v místě konání se posunul termín dostavby hotelu, kde jsme měli bydlet. Od léta 2024 s tímto modelem počítáme. Čeká nás i pokračování spolupráce se školami v Bělé a Kuřívodech. V rámci náborů do oddílu házené chceme udělat turnaj mezi žáky těchto škol. Pro mládež kromě celoročního sportovního programu chystáme v prosinci tradiční Mikulášský turnaj přípravky a v létě 2024 budeme pokračovat v tradici dětského dne s házenou.

Muži se po sedmi letech vrací do ligové soutěže, ve skupině SVČ je nečeká nic lehkého, hlavně úvodní kola prověří charakter mužstva. Ukončení činnosti ohlásil brankář Kuka, naopak k nám na závěr kariéry přišli další odchovanci mladoboleslavské házené Tomáš Houška a Vojta Kuchta. V polovině podzimní části se do kádru vrátí dvojčata Kučerova. Jednali jsme se dvěma asistenty k trenérovi Stachovi, ale bohužel se realizační tým mužů nepodařilo rozšířit. V zimní pauze nás čeká jubilejní 70. ročník turnaje mužů O pohár Máchova kraje. Doufáme, že se nám ho povede kvalitně obsadit a důstojně oslavíme jubileum tohoto tradičního turnaje.

Pro naše diváky máme i jednu dobrou zprávu, po celý rok bude vstup na všechny domácí akce mužů a mládeže zdarma !

Srdečně zveme všechny příznivce do sportovní haly, BĚLÁ DO TOHO !

čtvrtek 25.7.2024 | autor: Švícko

oddíl - Schůze vedení oddílu s trenéry se koná v pondělí 29. 7. od 18.00 hod. v sokolovně.

Šulcová Kamila (24)

Vozáb Jakub (11)