TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené | st. žákyně

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / st. žákyně / články / 6. Kolo LKP - 27.11.2023 Mělník

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 27.11.2023 | zobrazeno: 875x

6. Kolo LKP - 27.11.2023 Mělník

Družstvo házenkářek starších žákyň Sokol Bělá pod Bezdězem na turnaji v Mělníku 


V neděli 26.11.2023 jsme se zúčastnili předposledního turnaje podzimní časti středočeské krajské soutěže starších žaček, který se tentokrát konal v Mělníku. Na turnaji jsme se utkali s děvčaty z Kutné Hory a Poděbrad. I tentokrát náš tým doplnily hráčky mladších žaček Austová, Hrubá, Sabolová a Charvátová.

 

Sokol Bělá x Sparta Kutná Hora 21:19 (13:11)

Do prvního utkání s Kutnou Horou jsme nastupovali s cílem potvrdit dobrou formu z předchozích turnajů a opět zvítězit. Bohužel se nám tradičně nepovedl vstup do utkání a soupeřky si vytvořily až čtyřbrankové vedení 6:10. Naštěstí holky zlepšily pohyb v útoku, několik skvělých zákroků předvedla v brance Aneta a ještě do poločasu jsme si vytvořili vedení 13:11.
V úvodu druhého poločasu jsme pokračovali ve zlepšené hře a ve 25. minutě zvyšovala Eliška Šilhová na 17:11. Bohužel holky začaly brát utkání za rozhodnuté, polevily v koncentraci z čehož pramenilo několik technických chyb a neproměněných šancí a soupeřky se dotáhly na rozdíl dvou branek 19:17. V závěrečných deseti minutách utkání se střídaly nepřesnosti na obou stranách. Naštěstí jsme už naše vedení udrželi a připsali si do tabulky důležité dva body.
Celé družstvo bychom chtěli pochválit za bojovnost a nasazení. Poměrně dobře fungovala obrana, jen je škoda mnoha technických chyb a neproměněných šancí. Za upozornění stojí výkon mladších žaček Terky Hrubé a Zuzky Austové na křídlech, které vstřelily dohromady 9 branek. Povedené utkání odehrály Eliška Šilhová a Vanesa Pecová.

 

Sokol Bělá x Házená Poděbrady 23:16 (14:8)

Do úvodu druhého utkání jsme nastoupili bez opor Káji a Elišky, které odehrály předchozí utkání bez střídání. Na spojkách dostaly příležitost Zuzka a Terka. Bohužel nám úvod utkání vůbec nevyšel podle našich představ. V útoku se holky trápily, když náš srážely především technické chyby. Bohužel obrana 3:3, kterou jsme praktikovali, byla doslova katastrofální. Z těchto důvodů jsme až do třinácté minuty zaslouženě prohrávali. V desáté minutě nastoupily Eliška a Kája a naše hra se díky holkám hodně zlepšila. Ještě do poločasu jsme si vytvořili vedení 15:10.
Ve druhém poločase už byla naše převaha výrazná a holky postupně zvyšovaly vedení až na konečných 33:18.
V tomto utkání jsme nepředvedli zdaleka tak dobrý výkon jako proti Kutné Hoře. Holky v úvodu utkání soupeřky podcenily a mysleli si, že se porazí sami. Svůj velmi vysoký standard odehrály Vanesa, Kája a Eliška.

 

Sestava a branky Bělá na turnaji:
A.Hrdličková - K.Měštanová 9, V.Pecová 16, E.Šilhová 11/1, L.Šárogová 1, L.Jeřábková, L.Charvátová, T.Hrubá 8/3, Z.Austová 9/2, Sabolová

 

Celkově odjíždíme i z tohoto turnaje spokojeni. Podařilo se nám po dobrém výkonu opět porazit Kutnou Horu, v utkání s Poděbrady nasbíraly cenné zkušenosti mladší žákyně.
Celý tým zaslouží pochvalu za předvedenou hru a nasazení především v prvním utkání. Na turnaji se dařilo herně i střelecky Káje Měšťanové a Vanese Pecové, herně i střelecky se neustále zlepšuje Eliška Šilhová. Opravdu povedený turnaj odehrály mladší žákyně Terka Hrubá a Zuzka Austová, které se nebojí uvolnit 1 na 1. Na pivotu tentokrát nastupovaly Lucky Šárogová a Charvátová, kde si vedly velice dobře, musíme však zapracovat na uvolnění v útoku. Lenka Jeřábková, která nastoupila po drobném zranění, navázala na výkon z minulého turnaje, který se ji velice podařil. Radost máme i z návratu Izy Sabolové, která se vrátila do sestavy po dlouhém tréninkovém výpadku zapříčiněným zranění kolene. Věříme, že se přes zimu vrátí do loňské formy a bude opět oporou týmu.

 

Za čtrnáct dní nás čeká poslední turnaj starších žaček podzimní části soutěže, který se uskuteční v Hostivicích. Zde se utkáme s vedoucí Příbramí a na toto utkání se velice těšíme. Doufejme že navážeme na výkony z posledních turnajů.

 

Na závěr děkujeme pořadatelům za organizaci turnaje, rozhodčím za řízení utkání, soupeřům za férovou hru a Aleši Pecovi za pomoc s dopravou.

aktuality

sobota 18.5.2024 | autor: Švícko

starší žákyně - Sobotní turnaj starších žákyň 18. 5. v Mělníku je z důvodu špatného počasí přeložený na 8. 6.

aktuální výsledky

5.5.

TJ Spartak Příbram

Příbram

28

LKP

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

17

5.5.

Házená Mělník

Mělník

15

LKP

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

26

20.4.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

23

LKP

Házená Poděbrady

Poděbrady

23

příští utkání

25.5.

TJ Spartak Příbram

Příbram

11.kolo

09:55

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

LKP

25.5.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

11.kolo

11:45

Lions Hostivice

Hostivice

LKP

25.5.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

11.kolo

14:30

TJ Sparta Kutná Hora

Kutná Hora

LKP

oslavenci

4.5.

Šídlo Jiří (24)

6.5.

Austová Zuzana (12)

6.5.

Beneš Tomáš (30)

7.5.

Hrdličková Aneta (15)

13.5.

Erben Josef (15)

17.5.

Chocholouš Jakub (17)

18.5.

Myšák Jan (29)

21.5.

Hradiský Lukáš (22)

21.5.

Šírek Jaroslav (32)

24.5.

Do Quoc Anh (13)

27.5.

Loukotka Patrik (16)

31.5.

Sommerová Ella (11)

odkazy

sokol.eu
handball.cz
https://www.handball.cz/regiony/stredocesky

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synNárodní sportovní agenturaStředočeský krajG&F industrial s.r.o.Yoursport s.r.o.Leman SportČeská obec sokolskáZŠ Bělá pod BezdězemZŠ a MŠ Tomáše Ježka Ralsko - KuřívodyCharon - Roman DubecStředočeský krajský svaz házenéSokolovna Music ClubSINSTUDIO s.r.o.,MUDr. Martin ZelenýJaroslav Knap - klempířJUDr. Jiří Cehák