oddíl házené | st. žákyně

Sokol Bělá / st. žákyně / články / 5. Kolo LKP - 4.11.2023 Příbram

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 6.11.2023 | zobrazeno: 470x

5. Kolo LKP - 4.11.2023 Příbram

Družstvo házenkářek starších žákyň Sokol Bělá pod Bezdězem na turnaji v Sedlčanech

V sobotu 4.11.2023 jsme si udělali výlet do Sedlčan, kde jsme se zúčastnili 5. kola ligy krajského přeboru starších žákyň, které pořádal tým Příbrami. Tentokrát jsme zde odehráli dvě utkání s Poděbrady a doposud neporaženou Kutnou Horou. Tým doplnily hráčky mladších žákyň Terka Hrubá, Zuzka Austová, Lucka Charvátová, Klárka Udatná a nově posila z mladších žákyň Mladé Boleslavi Eliška Petreková.

Sokol Bělá x Házená Poděbrady 23:16 (14:8)
Do první utkání jsme nastupovali s cílem dát větší prostor hráčkám mladších žákyň, aby získaly cenné zkušenosti. Bohužel jsme k utkání přistoupili laxně a bez většího nasazení, a tak se očekávané hladké vítězství nekonalo. Nakonec jsme uhráli utrápenou výhru po mdlém výkonu.
Detail utkání >>>

Sokol Bělá x Sparta Kutná Hora 21:16 (7:11)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti vedoucímu týmu tabulky a chtěli jsme se pokusit s tímto soupeřem konečně zvítězit. Bohužel jsme navázali na výkon z prvního utkání a po odevzdaném prvním poločase jsme prohrávali o čtyři branky. Do druhého poločasu jsme nastoupili se zcela jiným přístupem, holky bojovaly, zlepšily pohyb v útoku i obraně, a nakonec mohly oslavit zasloužené vítezství. Po zklamání v prvním poločase musíme holky pochválit za výkon v poločase druhém.
Detail utkání >>>

Sestava a branky Bělá na turnaji:
A.Hrdličková - K.Měštanová 14, V.Pecová 13, E.Šilhová 3, L.Šárogová,  L.Charvátová, L.Jeřábková 1, T.Hrubá 3, Z.Austová 5/1, K.Udatná 1, Petreková 4/1

I na tomto turnaji jsme nepoznali pachuť porážky, ale musíme si přiznat, že tři ze čtyř poločasů jsme odehráli špatně. Ve druhém poločase s Kutnou Horou si holky dokázaly, že když budou všechny bojovat a hrát s maximálním nasazení, tak není žádné utkání ztracené.
Střelecky tým táhly tradičně Kája Měšťanová a Vanesa Pecová. Velice povedený turnaj odehrály Lucka Šárogová, Eliška Šilhová a Zuzka Austová, které sice nevstřelily příliš branek, ale příkladně bojovaly. Opět se v brance dařilo Anetě Hrdličkové, která nás v důležitých okamžicích podržela. Více odvahy a lepší výkony očekáváme od mladších žaček. Přesto povedené okamžiky ukázaly Terka Hrubá a Eliška Petreková.

Před závěrečnými turnaji podzimní části jsme na třetím místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí týmy z Příbrami a Kutné Hory, což je skvělý výsledek. O to více nás může mrzet nepovedený domácí turnaj, kde jsme ztratili zbytečně 4 body. Nadále budeme pracovat na obraně a útočných činnostech hráček. Je skvělé, že holky mají chuť trénovat a pracovat na sobě.

Na závěr děkujeme pořadatelům za organizaci turnaje, rozhodčím za řízení utkání, soupeřům za férovou hru a TS města Bělá pod Bezdězem za pomoc s dopravou.

Házená Poděbrady

Poděbrady