oddíl házené

téma: oddíl | autor: Švícko | datum: sobota 3.9.2011 | zobrazeno: 1096x

Soustředění Rumburk 2011

Fotbálek na rozběhání

Ve dnech 27.8. až 31.8. jsme byli ve sportovním areálu v Rumburku na sportovním soustředění.

Po příjezdu vlakem následoval přesun do samotného centra sportovního vyžití na okraji města Rumburk. Účastníci soustředění byli hráči: Macoun, Maršálek, Loukotka, Šídlo, Vyskočil, Číhala, J. Kučera, K. Kučera, Piešťanský, Kubiš, Šulc, Hamšík, Vítek, Humpola, Brisuda a trenéři Švec a Šindelář. Po aklimatizaci a zabydlení měli někteří hráči problém brzy usnout, ale nedělní budíček v 7:00 hod. a výběh na lačno směrem rozhledna Dýmník znamenal pro všechny tvrdou realitu sportovního soustředění. Po snídaní následoval úklid a poté hodnocení pořádku na pokojích. Námi tipovaná sestava potvrdila roli favorita a hned první den vybojovala cedulku na dveře s nápisem "tady bydlí prasátka", kterou jsme udělovali každý den. Dále následoval dvouhodinový dopolední trénink s hodinovým programem venku a hodinu v hale. Pak byl v programu oběd s dvouhodinovým osobním volnem a poté následoval dvouhodinový odpolední trénink, který jsme vzhledem k dobrému počasí rozdělili na hodinu venku a v hale. Po večeři byl volný program, večerka byla v plánu na 21:30 hod. Mysleli jsme, že kluci padnou a hned zaberou, nakonec jsme to upravili, že musí být po večerce všichni v chatce.

Takovýto harmonogram měl každý den. Večerku a budíček jsme posouvali s ohledem na chování a přístup k tréninku. Ve volném čase se hrál mezi chlapci turnaj v pinčesu, který byl ve třech věkových skupinách. Nejmladší - vítěz Číhala, střední - vítěz Piešťanský a starší - vítěz Macoun. Superfinále mezi Macounem a Piešťanským skončilo vítězstvím Adama Piešťanského. Naopak velký nedostatek byl ve znalosti karbanu. Na příští akci bude doučování minimálně v sedmě křížem a v dudákovi.

Program tréninků byl následující: Pondělí dopoledne kruhový trénink, trénink brankářů a nácvik činnosti před vlastním brankovištěm, odpoledne venku plážová přehazovaná a v hale házená.
Úterý dopoledne plážová přehazovaná a rozvoj rychlosti, dopoledne následovala hodina v bázénu a v hale házená s důrazem na rychlý přechod do protiútoku.
Ve středu dopoledne jsme si zahráli venku fotbálek a poté následovala v hale házená, kde jsme rozebírali konkrétní herní situace.

V pondělí večer ještě proběhla stezka odvahy. Start byl v 21:00 hod. a následovala asi kilometrová trasa lesem. Všech pět trojic k naší úlevě dorazilo úspěšně do cíle.
V úterý večer proběhlo závěrečné opékání špekáčků a posunutou večerku využili někteří k předání kontaktních údajů s děvčaty z VK Evěnice, která byla ve sportovním areálu také na soustředění.

Na závěr děkujeme městu Bělá p. B., z jehož fondu nám byly uhrazeny náklady na dopravu. 1000,- Kč věnovali Vyskočilovi, za to jsme mladým házenkářům koupili zmzlinové poháry. Poděkování za diplomy patří V. Renzovi.

Ve fotogalerii pro Vás samozřejmě připravujeme novou složku s názvem "Soustředění Rumburk 2011".

Na další sportovní akce se těší Franta Šindelář a Standa Švec

neděle 28.4.2024 | autor: Švícko

oddíl - Schůze vedení oddílu s trenéry se koná v pondělí 29. 4. od 19.00 hod. v restauraci Sokolovna.

sobota 20.4.2024 | autor: Švícko

oddíl - ŠKOLNÍ KLUB HÁZENÉ pro ZŠ Bělá se koná ve středu 24. 4. 8.00 - 11:00 hod. v hale. Trenérsky zajišťují S. Švec, K. Měšťanová.

Šídlo Jiří (24)

Austová Zuzana (12)