oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Přípravný turnaj v Mělníku - 11.12.2022

téma: mladší žáci | autor: Hrubas | datum: úterý 13.12.2022 | zobrazeno: 384x

Přípravný turnaj v Mělníku - 11.12.2022

Mladší žáci na turnaji v Mělníku

Poslední turnaj sezony se konal na Mělníku, kde jsme pánovali postavit družstvo dívek a družstvo chlapců. Kvůli velké marodce a omluvenek dívek to nebylo možné, proto jsme měli jeden tým chlapců a druhý tým smíšený. Na turnaji byla družstva rozdělena do dvou skupin, kde hrál každý s každým. Ve finálové části hrál vítěz první skupiny s vítězem z druhé skupiny, druhý s druhým a třetí s třetím. Smíšené družstvo mělo za soupeře Mladou Boleslav a Mělník dívky. Družstvo chlapců hrálo proti Mělníku chlapci a Kostelci. Naše družstva skončila na třetích místech a družstva Mělníku na druhých místech. My ani Mělník nechtěl hrát proti sobě, proto po dohodě odehrálo smíšené družstvo Bělé zápas proti Mělníku chlapci a Bělá chlapci proti Mělníku dívky.

Sestava a branky Bělá chlapci:
Hofer - Kubíček 1, Hanes 3, Müller 4, Drašnar 1, Nguyen, Sluka 4, Tom 5, Tříska 10, Chocholouš 2

Výsledky:

Bělá x Kostelec 7:26

Soupeř nás přehrával od úvodního hvizdu a zaslouženě nás porazil. Ve všech herních činnostech byl lepší a ani na chvilku nás nenechal utkání zdramatizovat. Podrželi nás brankáři svými výbornými výkony, jinak by bylo skóre mnohem vyšší.

Bělá x Mělník chlapci 8:18

Začátek proti domácím se nám povedl a zaslouženě jsme vedli. Dobře jsme bránili a v útoku se nám také střelecky dařilo. S přibývajícím časem se soupeř začal lépe pohybovat a vysunutá obrana nám začala dělat problémy. Přestali jsme se prosazovat jeden na jednoho a v obraně jsme pozdě přistupovali. Začali nám docházet síly a skóre začalo narůstat ve prospěch soupeře.

Bělá x Mělník dívky 16:8

Zápas byl od začátku v naší režii. Dařilo se spojkám, které dávaly jednu branku za druhou. Dokázaly vázat na sebe hráče a díky tomu uvolňovat křídla, která se dostávala do zakončení. Náš rychlý pohyb v útoku dělal soupeři velký problém. Často fauloval zezadu, za což byl následně vylučován. V obraně kluci rychle přistupovali k soupeři, pomáhali si, táhli za jeden provaz, hecovali se. Když už se soupeř dostal přes naši obranu, tak narazil na výborně chytajícího Vojtu Hofera. Zápas se nám podařil po všech stránkách a takhle bychom chtěli hrát všechny zápasy. Kluky za tento výkon musím jenom pochválit. Byl to od všech perfektní týmový výkon.

Sestava a branky Bělá „dívky“:
Najmanová, Hofer – Hrubá 3, Austová 3, Charvátová, Chocholouš 3, Vávra 1, Glaser 3, Drašnar 2, Sluka 3

Kvůli velkému počtu omluvených dívek jsme poskládali tým ze dvou mladších žaček, které doplnili  minižáci a nováčci. Naši soupeři byli urostlejší, a proto jsme se těžko prosazovali přes jejich obranu.

Výsledky:

Bělá x Mělník dívky 3:16

Bohužel se nám toto utkání vůbec nepodařilo. Nebyli jsme důrazní v obraně a v útoku jsme zahazovali těžce vypracované brankové příležitosti. Nedokázali jsme ubránit nejlepší střelkyni soupeře, která si s námi dělala, co chtěla. Zároveň jsme udělali mnoho technických chyb, které zkušenější soupeř nekompromisně trestal.

Bělá x AŠ Mladá Boleslav 6:19

Soupeř byl fyzicky výrazně vyspělejší. Praktikoval obranu na brankovišti, přes kterou se naši drobní hráči jen velice těžce prosazovali. I přesto musím za toto utkání hráče pochválit za bojovnost a odvahu.

Bělá x Mělník chlapci 8:23

Soupeř praktikoval vysunutou obranu, se kterou jsme měli v celém utkání velké problémy. V útoku jsme měli velice špatný pohyb, udělali jsme mnoho technických chyb, které soupeř trestal z trháků. V obraně už nám docházeli síly a fyzicky vyspělejší protihráči toho využívali.

Za celý turnaj musím naše smíšené družstvo pochválit. Byli to pro naše hráče cenné zkušenosti. Nastupovali jsme proti starším a větším protihráčům a tak jsme museli vydat maximum úsilí, abychom se jim vyrovnali.

Tým herně táhla Terka, Zuzka a v posledním utkání i Tomáš. Velice mile překvapil svým výkonem Dominik, který se zúčastnil svého prvního turnaje a hned vstřelil 3 branky. Velkou oporou byl Matěj a v brance chytající Natálka a Vojta. V obraně se dařilo Šimonovi, v útoku měl světlé okamžiky Vítek. Svůj první turnaj za mladší žákyně odehrála i Lucka, která si vypracovala několik brankových příležitostí, které bohužel neproměnila.

Závěrem bychom chtěli poděkovat za podporu při utkáních a pomoc s dopravou panu Slukovi, Hoferovi a Drašnarovi. Domácím pořadatelům za bezproblémovou organizaci a příležitost si zahrát.

Házená Mělník

Mělník