Sokol Bělá / ml. žáci / články / Prague Handball Cup 2013

téma: mladší žáci | autor: Švícko | datum: pondělí 1.4.2013 | zobrazeno: 2250x

Prague Handball Cup 2013

Sobotní sestava, společné foto před halou Kunratice.

Ve dnech 28.3 - 1.4. se mladší žáci zúčastnili mezinárodního turnaje v Praze. Los nám přidělil skupinu 2, ve které jsme v pátek rozehráli svá utkání v základních skupinách. Hrací čas byl 2x15 minut.

Sestava: Vítek, K.Kučera, J.Kučera, Humpola, Stanev, Šídlo, Brisuda, Kubiš, Vyskočil, Piešťanský

Skupina 2: Sokol Bělá, Louny, Karviná, Schwabmünchen /GER/, Linz AG /AUT/, Maksimir - Pastela /CRO/, Stupava /SVK/

Pátek 29.3., hala Kotlářka, Praha 6, Na Kocínce

Louny - Bělá 16:15
Tradiční naše první utkání na turnaji. Některé hráče jsem ani nepoznával. K vidění bylo hodně nepřesností, špatná střelba, zakopávání o čáru, bloudění po hřišti atd. Louny to měly postavený na jednom hodně velkém hráči, který měl střelbu z deseti metrů 14/10. Čtyři minuty před koncem za stavu 16:9 jsme šli do rizika v podobě osobní obrany a ještě jsme málem bodovali. Deset vteřin před konce sehráli Humpola s pivotem Brisudou výstavního "maďara", střela Brisudy šla však bohužel po ose tyčka - čára - tyčky ven z brány a víc už jsme nestihli. Hrát se ještě minutu, tak vyhrajeme, ale probuzení přišlo pozdě.

Bělá - Schwabmünchen /GER/ 12:8
Výborná obrana a spolehlivý Vítek v bráně. V útoku však hodně nepřesností, dlouho jsme se trápili. Kluci měli po Lounech hlavy dole, o vítězství jsme rozhodovali až v závěru zápasu.

Bělá - Karviná 10:17
Tohle utkání jsme si šli hlavně užít, protože o Karviné ve spojitosti s házenou je zbytečný mluvit. Výborná obrana a ještě lepší Vítek, soupeře jsme často dostávali do pasivity, ale v útoku se dokázal prosadit akorát Humpola, který to urve sám 1 na 1, případně uvolní pivota či hráče vedle sebe. Proti širokému a kvalitnímu kádru..., na lepší výsledek jsme nemohli myslet.

Sobota 30.3., hala Kunratice, Praha 4, Předškolní 420/5

Bělá - Linz AG /AUT/ 13:16
První poločas v ničem nenasvědčoval tomu, že utkání nedovedeme do vítězného konce. V průběhu druhé půle přišel totální kolaps a zmatek. Výborně rozehraný zápas /8:4/ jsme trestuhodně ztratili a k tomu se nám navíc zranil Stanev. Zbytečná prohra !!

Bělá - HC Maksimir - Pastela /CRO/ 11:15
Proti vítězi naší skupiny to byl výkon na hranici našich možností. Výborná obrana podpořená velmi dobrým Vítkem v bráně, v útoku zahráli dobře Humpola a Kubiš. Soupeře jsme donutili hrát v základu po celé utkání, hráčům jsem neměl co vytknout.

Bělá - Stupava /SVK/ 14:11
Upracované vítězství. Velmi dobří byli opět Vítek v bráně a Humpola s Kubišem v poli. Tahalo se to až do konce.

Ostatní výsledky skupiny 2: Stupava - Linz 8:14, Schwabmünchen - Karviná 8:23, Linz - Louny 9:16, Maksimir - Stupava 19:10, Louny - Maksimir 9:18, Schwabmünchen - Linz 11:12, Linz - Karviná 5:20, Maksimir - Schwabmünchen 28:12, Stupava - Louny 8:15, Schwabmünchen - Stupava 8:11, Karviná - Maksimir 12:15, Stupava - Karviná 8:17, Louny - Schwabmünchen 10:9, Karviná - Louny 23:11, Linz - Maksimir 14:24

Neděle 31.3., hala Slovenská, Praha 10, ulice Slovenská, nadstavbová část skupiny B

1/16 finále
Bělá - Zubří II 11:2
Výborná obrana, druhý poločas odpočívali Vítek s Humpolou a konečně si dostatečně zahráli Kryštof Kučera a Vyskočil. Podařilo se ušetřit síly opor pro osmifinálové utkání. Nedali jsme čtyři sedmičky !

Osmifinále
Sport school Tushino /RUS/ - Bělá 13:9
Vyrovnané utkání se rozhodlo ve své druhé polovině, kdy soupeř otočil skóre ve svůj prospěch a trestal naše chyby v obraně. Po vyhraném poločase /5:6/ jsme to nedotáhli do vítězného konce. U některých špatná obrana, v útoku nám hráli jen 2-3 hráči, k tomu jsme nastřelili 4 tyčky, v závěru už to bylo na max.riziko. Tím jsme naše učinkování na turnaji ukončili. Náš soupeř to dotáhnul až do finále B, kde o gól podlehnul Strakonicím.

O střelcích branek nemám přehled. Že se zápisy z utkání nedostanou k trenérům jsem se dozvěděl až v průběhu druhého hracího dne...
Bohužel, nováčkovská daň.

Ubytovaní jsme byli v učebně školy ve Svatoslavově ulici na Praze 4 a žádná hitparáda to teda nebyla. V sobotu večer pořadatelé připravili na pražském Výstavišti pro všechny účastníky turnaje Galavečer s Free party a kluci si to parádně užili.
Co se týče turnaje, tak pro hráče to bylo určitě spestření sezóny. V žádném utkání kluci vyloženě nepropadli a vyrovnáné zápasy dokázali sehrát i s těmi nejlepšími. Na lepší výsledky bychom potřebovali širší a vyrovnanější kádr. Po zranění /koleno/ Staneva se nám v podstatě rozpadla hra, protože Richard hraje rozehrávku a utrpěla tím obrana i útok. Mimo hru bude do konce letošní sezóny a to nám značně komplikuje situaci i ohledně mistrovských turnajů. Spokojený jsem s obranou, výborný byl v každém zápase brankář Vítek. Zhodnocení každého hráče si uděláme na tréninku. S chováním nebyl u nikoho žádný problém, jako nejlepší karbaník se ukázal Richard Stanev :o).
Rodičům díky za zájem a podporu, tímto zdravíme i naše příznivce, kteří nás přijeli na turnaj povzbudit.
Do budoucna bych viděl každý rok vyrazit s jiným družstvem mládeže / vzhledem k malému počtu trenérů mládeže /, aby si krásnou atmosféru turnaje užili postupně všichni hráči našich mládežnických družstev, ale to nezáleží jen na mě.

Děkujeme sponzorům akce: Město Bělá pod Bezdězem, Atmos, Bohemia sound - Karel Kučera, Vyskočilovi