oddíl házené | ml. žáci

Sokol Bělá / ml. žáci / články / Mladší žáci - info před zahájením jarní části

téma: mladší žáci | autor: Švícko | datum: sobota 16.3.2013 | zobrazeno: 1637x

Mladší žáci - info před zahájením jarní části

Mladší žáci 2012/2013.

V SOBOTU 23.3. ROZEHRAJÍ MLADŠÍ ŽÁCI JARNÍ ČÁST SEZÓNY 2012/2013 MISTROVSKÝCH TURNAJŮ SPOLEČNÉHO PŘEBORU.

Po odehrání podzimní části soutěže byla družstva rozdělena do tří výkonnostních skupin a jarní část společného přeboru se odehraje společně s pražskými družstvy.
Do jarní části mistrovských turnajů společného přeboru mladších žáků vstupujeme se dvěma družstvy. "Áčko" bude hrát v nejsilnější skupině A, béčko v nejslabší skupině C. V jarní části už nemusí být soupisky, ale minimálně tři turnaje jsou ve stejný den pro obě skupiny, takže žádné velké pohyby v sestavách nelze očekávat. V hráčském kádru došlo k minimálním změnám, Číhala ukončil činnost, Trávník je kvůli pracovním povinnostem otce v Číně celé jaro mimo hru. Do hry se naopak už zapojí nováčci Strachota s Poláškem. Bohužel plnohodnotného asistenta jsem nesehnal, 1.kolo pokreju sám, ale další kola budeme řešit vždy v týdnu před turnajem, protože nadšenců, co pracujou s mládeží, je u nás jako šafránu a to nám ještě pomáhají se zajištěným tréninků důchodci.
Zimní přípravu jsme absolovali v místních podmínkách a za přístup k tréninkům musím hráče pochválit. V zimní přestávce jsme sehráli čtyři turnaje /Jičín - 1.místo, Liberec - 4.místo, Bělá - 1.místo, Strakonice - 1.místo/ a přátelské utkání v Jičíně /Jičín-Bělá 19:23/.
Do jarní části máme reálné cíle, s "áčkem" ve společném přeboru skončit do třetího místa, v rámci Středočeského kraje bychom byli spokojeni s umístěným do druhého místa a s "béčkem" důstojně odehrát jarní část, ale rozhodovat se bude samozřejmě až na hřišti.

Systém soutěže

Na jaře se bude soutěž hrát společně s pražskými družstvy. Celkem bude v soutěži 15 družstev, k našim osmi a družstvu HC Pardubice se dalších šest přidá z Prahy. Družstva jsou rozdělena do tří skupin po pěti účastnících podle výkonnosti, mezi skupinami se bude postupovat a sestupovat. Družstva budou získávat body podle umístění, které dosáhnou.

Rozdělení do skupin na začátku jarní soutěže je následující:

Skupina A: Kutná Hora, Bělá A, Úvaly A, Dukla 6, Chodov

Skupina B: Zruč n. S., Pardubice, Úvaly B, Loko Vršovice A, Sokol Vršovice

Skupina C: Mělník, Ml.Boleslav, Bělá B, Dukla 4, Loko Vršovice B

Postupy a sestupy v soutěži, řádný postup a sestup mezi skupinami v jarní části soutěže

- družstva umístěná v turnaji skupin A a B na posledním místě sestupují a v příštím turnaji budou startovat ve skupině nižší

- družstva umístěná v turnaji skupin B a C na prvním místě postupují a v příštím turnaji budou startovat ve skupině vyšší

Mimořádný postup/sestup pořadatele turnaje a dalšího družstva v jarní části

- pokud je družstvo uvedeno jako pořadatel turnaje skupiny v následujícím hracím termínu a svým umístěním získalo nárok na start v jiné výkonnostní skupině než do které bylo zařazeno, tento nárok ztrácí a musí turnaj své skupiny uspořádat

- nahrazeno bude družstvem, které by mělo postoupit/sestoupit jako další v pořadí ze skupiny, do které mimořádně postoupí/sestoupí pořadatel turnaje

- po uspořádání turnaje se bez ohledu na umístění na tomto turnaji přesune pořádající družstvo zpět do skupiny, kterou muselo kvůli pořádání turnaje opustit. Nahrazeno bude družstvem, které získalo nárok na postup/sestup jako další v pořadí

O umístění družstev v soutěži rozhoduje

a) větší počet získaných bodů za účast v jednotlivých turnajích v jarní části soutěže

b) větší počet bodů ze vzájemných utkání v jarní části soutěže

c) větší rozdíl branek ze vzájemných utkání v jarní části soutěže

d) větší počet bodů ze všech odehraných zápasů v jarní části soutěže

Body za umístění družstev na turnajích

Skupina A: 1.místo - 13 bodů, 2.místo - 12 bodů, 3.místo - 11 bodů, 4.místo - 10 bodů, 5.místo - 9 bodů

Skupina B: 1. místo - 9 bodů, 2.místo - 8 bodů, 3.místo - 7 bodů, 4.místo - 6 bodů, 5.místo - 5 bodů

Skupina C: 1.místo - 5 bodů, 2.místo - 4 body, 3.místo - 3 body, 4.místo - 2 body, 5.místo - 1 bod

Termíny mistrovských turnajů skupiny A a C

Skupina A: 24.3. - Bělá p. B., 14.4. - Chodov, 4.5. - Dukla Praha 6 /Břve/, 18.5. - Kutná Hora, 1.6. - Úvaly

Skupina C: 24.3. - Dukla Praha 4 /Břve/, 14.4. - Bělá p. B., 4.5. - Mělník, 18.5. - Mladá Boleslav, 1.6. nebo 2.6. - Loko Vršovice B

Dále se ve dnech 28.3.- 1.4. zúčastníme mezinárodního turnaje v Praze - Prague Handball Cup 2013.
Sestava na tento turnaj bude následující: Vítek, K.Kučera, J.Kučera, Stanev, Piešťanský, J.Humpola, Šídlo, Kubiš, Brisuda, M.Stach /?/
Během turnaje 24.3. v Bělé p.B. proběhne informativní schůzka s rodiči, čas dám včas vědět, info bude samozřejmě i na stránkách.

Standa Švec

Házená Mělník