1

2

Č

D  -

Druhý domácí zápas, navíc se soupeřem, který si dělá čáku na postup do vyšší soutěže přilákal do haly značné množství diváků a věříme, ze kdo přišel, nelitoval. Naši hráči působili již od začátku utkání lepším dojmem než soupeř a prakticky pocelý zápas, vyjma posledních několika minut, byli aktivnější. Pověstně tvrdá obrana Dvora Králové často zastavovala naše útoky jen za cenu nedovolených zákroků a naopak útoky hostí často končily v naší obranné fázi, popřípadě v rukou brankáře Hendrycha, a tak poločas skončil 14:11. I druhá půle probíhala v podobném duchu, v závěru jsme dokonce vedli o osm branek 26:18. Bohužel, v této fázi zápasu se soupeři podařilo po několika chybách dotáhnout na 28:24 a utkání skončilo jen nejtěsnějším vítězstvím Sokola. Po celou dobu utkání zahrál výborně A. Stach, pochvalu zaslouží také hráči Švec, Kulas a brankář Hendrych, v družstvu soupeře zaujal hráč se zlověstným jménem Hrobař. Autor : Trenér Bělé J. Bartoň Nováček druhé ligy házené opět zvítězil a je třetí P r a h a - Házenkáři Bělé pod Bezdězem, kteří ještě před rokem a půl bojovali o záchranu ve třetí lize, se stávají štikou druholigové soutěže. Také ve svém druhém vystoupení v hale v Mladé Boleslavi získali po vítězství nad Dvorem Králové 28:27 dva body a v tabulce jim patří třetí příčka. Domácí byli od začátku zápasu jednoznačně lepší a získali až devítigólový náskok. Poté se však pod dojmem náskoku bělští hráči uchýlili k exhibici a ztráta zodpovědnosti se jim téměř vymstila. Přestože čtyři minuty před koncem ještě vedli o pět gólů, v závěru se museli o vítězství strachovat. "Od trenéra až po hráče došlo ke ztrátě koncentrace," přiznal bělský trenér Jiří Bartoň. "V okamžiku, kdy si hráči uvědomili, že jim výhra může proklouznout mezi prsty a rozhodčí Padevěd udělal několik chyb, začaly pracovat nervy." V téměř vyprodané mladoboleslavské hale, kde musí Bělští hrát, protože jim řády neumožňují používat jejich venkovní hřiště, opět panovala skvělá atmosféra. "Takhle jsem halu ještě žít neviděl," kroutil nevěřícně hlavou přítomný fotbalový rozhodčí Pavlín Jirků. Autor : MFDnes/www.idnes.cz/ 23.09.1998 (don, jr) - str. 08