Sokol Bělá / muži / utkání / Bělá x Dvůr Králové

DKR

II. liga SV Čechy | 2003/04 − 9. kolo

sobota 15.11.2003 • 17:00 hodin

Točík, Cihlář

1:2, 2:3, 5:4, 6:6, 7:8, 9:11, 10:12, 11:13, 15:14, 16:14, 18:17, 21:18, 22:21, 24:22, 26:23, 27:24

D  -

Předzápasové prognózy o vyrovnaném, napínavém a tvrdě hraném utkání se potvrdily a tak diváci, kteří toto utkání navštívili odcházeli spokojeni. Začátek vyšel lépe domácím, kteří si do desáté minuty vytvořili mírný náskok 5:3. I když toto vedení mohlo být ještě daleko vyšší, proti byl však brankář hostí Novák, který zlikvidoval několik vyložených šancí domácích. Hosté pomalu začali vedení Bělé snižovat a šest minut před poločasem otočili skóre ve svůj prospěch. Dokonce vedli o dvě branky, ale domácím se podařilo snížit na poločasových 11:12. Tento výsledek odpovídal děnní na hřišti, když oba soupeři vycházeli z dobře pracujících obran. Střelecky se prosazovali jen Aleš Stach za Bělou a v dresu hostí Jůza. Začátek druhého poločasu vyšel skvěle hráčům Bělé. Sice první branku vstřelili hosté, kteří tak zvýšili na 11:13, ale pak domácí otočili šňůrou čtyř branek skóre na svoji stranu. Ve 34. minutě byl stav utkání 15:13 pro Bělou. Toto vedení si domácí udržovali až do 54. minuty. V této době hostě snížili na rozdíl jediné branky 22:21, navíc dostali výhodu přesilové hry, která se jim ale vůbec nepovedla. Hráči Bělé toto oslabení vyhráli 2:0, když dali obě branky z trháku a rozhodli tak o svém zaslouženém vítězství. Zbytek utkání už se jen dohrával, když hosté zkoušeli osobní obranu, ale nadšeně hrající hráči Bělé si už vítězství vzít nenechali. V dresu hostí se dařilo kanonýru Fiedorovi a Jůzovi. Domácí celek lze pochválit za bojovnost, střelecky se dařilo bratřím Stachům, ve druhém poločase i Hrubému. Pochvalu si také zaslouží i brankář Renza, který družstvo podržel v rozhodujících okamžicích. Utkání bylo po celou dobu napínave a vyrovnané. Obě družstva hrála sice tvrdě, ale né záludně, což prospělo celkově dobrému utkání. Rozhodčími byli pánové Točík a Padevěd, kteří se dopustili několika chyb na obou stranách, naštěstí však neovlivnili celkový výsledek pohledného utkání.