oddíl házené | st. žákyně

Sokol Bělá / st. žákyně / články / 3. kolo SL - 7.10.2024 Kutná Hora

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: pondělí 7.10.2024 | zobrazeno: 345x

3. kolo SL - 7.10.2024 Kutná Hora

V neděli 6.10.2024 se družstvo starších žaček zúčastnilo turnaje 3. kola středočeské ligy. Tentokrát se turnaje konal v Kutné Hoře. Utkali jsme se s domácím týmem Sparta Kutná Hora a Házená Příbram. Na turnaj jsme odjeli bez dlouhodobě zraněné Izabely Sabolové, tým doplnilo 6 hráček z mladších žákyň.

Sokol Bělá x Házené Příbram 20:20(11:12)

Tradičně se nám nepodařil vstup do utkání. Chyběl nám pohyb především v obraně, kde nám dělaly problém urostlé hráčky Příbrami. Postupem času se naše hra zlepšovala a ještě do poločasu jsme si vybudovali nejtěsnější vedení.
Ve druhém poločase jsme si udržovali mírné vedení o které jsme bohužel v závěru utkání přišli. Během celého utkání nás trápila především koncovka. Udělali jsme také opravdu obrovské množství technických chyb. Utkání se povedlo Austové, Šilhové a Hrubé, dobrý výkon předvedla také brankářka Bártová.

Sokol Bělá x Sparta Kutná Hora 22:13(11:9)

Tentokrát se nám podařil vstup do utkání skvěle a vytvořili si vedení 7:1. Výborně jsme bránili a zakončovali především z rychlých protiútoků. Bohužel jsem od naší hry ustoupili a dovolili soupeřkám snížit na poločasových 11:9.
Ve druhém poločase jsme pokračovali v našem výkonu z úvodu utkání a i přes opravdu velké množství zahozených šancí jsme jasně zvítězili.
Velice dobré utkání odehrály Austová a Šilhová.

Sestava a branky Bělé: Bártová – Šárogová 1, Strnadová 2/1, Austová 17, Jeřábková, Sommerová 2, Udatná 1, Šilhová 11, Hrubá 4, Charvátová 2, Petreková 2

S těmito soupeři jsme hráli v této sezóně poprvé, a tak jsme nevěděli co očekávat. Musíme holky pochválit za předvedený výkon. I přesto, že jsme udělali opravdu velké množství technických chyb a neproměnili jsme mnoho vyložených šancí, tak se holky nevzdaly a bojovaly až do konce utkání. Z turnaje odjíždíme spokojeni především s předvedenou hrou v obraně. Máme stále co zlepšovat, ale je vidět postupný progres.

V našem dresu se dařilo především Zuzce Austové, která předvedla opravdu skvělý výkon. Zdatně ji sekundovaly Eliška Šilhová a v brance Eliška Bártová, kterým se turnaj také povedl. Pochvalu za první utkání zaslouží také Terka Hrubá a Eliška Petreková. Ve druhém utkání se dařilo Elle Sommerové a Lucce Charvátové.

Po tomto turnaji máme odehráno jedno kompletní kolo soutěže. V tabulce jsme na druhém místě za vedoucími Lions Hostivice, které nás jako jediný tým přehrál vyšším rozdílem. Vyrovnaná utkání jsme odehráli s Příbramí a Poděbrady, větším rozdílem jsme přehráli Mělník, Kutnou Horu a Hudlice, které se bohužel ze soutěže odhlásili. Vzhledem k věkovému složení kádru našeho týmu jsme s předvedenou hrou zatím velice spokojeni. Děláme mnoho chyb, ale to je v tomto věku v pořádku a bez toho to nejde. Důležité je, že holky mají vzornou docházku na tréninky a chtějí na sobě pracovat.

Za 14 dní nás čeká turnaj v Poděbradech, kde nastoupíme proti domácím hráčkám a hostujícímu týmu z Pardubic.

Děkujeme za pomoc s dopravou TS a rodičům, rozhodčím za řízení utkání, soupeřům za férovou hru a bělským divákům ze skvělou podporu v hledišti.