2  2x Pihík Jan, Verner Ondřej, Holec Vladimír, Blažek Zdeněk

Č

D

komentář k utkání

Do jarních odvet letošního ročníku vstupujeme s jasným cílem zachránit druhou ligu, což při absencích několika stabilních hráčů z různých důvodů (bratři Stachové, Kabátník, Renza, Hofta, Femiak, Paulus) a letošní vyrovnanosti soupeřů nebude vůbec jednoduché.
Matematika je však jasná. Jestli se nám povede vyhrát všechna domácí utkání, tak by s účastí v příštím ročníku této soutěže neměl být problém. Avšak hned v prvním jarním zápase jsme hostili soupeře nejtěžšího z možných, lídra tabulky Baník Most.
Úvod utkání byl z obou stran opatrnější. Na nás byl znát patřičný respekt a hostující hráči se také pomaleji dostávali do tempa. Postupem času se nám začala vracet víra ve vlastní síly.
Hrubý výborně organizoval obrannou činnost a rychlé protiútoky z druhé vlny realizoval především Kubíček. Žádnému ze soupeřů se nepodařilo odskočit na větší rozdíl o čemž vypovídá i poločasové skóre 14:13 ve prospěch Mostu.
V druhém dějství drama pokračovalo. Ve 42. minutě jsme vedli 22:17, ale deset minut před koncem bylo opět srovnáno na 23:23. Hostům pomohlo střídání brankářů a nám se příliš nedařilo útočit na postavenou obranu. Vyrovnaný stav vydržel až do závěrečné dvouminutovky. V probíhající 60. minutě za stavu 27:26 měli v držení balón hráči Mostu. Kubíček ho dokázal bez faulu vybojovat a z trháku vstřelil svou 11 branku, čímž v čase 59:47 pečetil naše cenné vítězství na 28:26.
Trenér Bartoň nešetřil po zápase chválou za nasazení a bojovnost. Jako dobrý tah se ukázalo střídání Tošovského do obrany, gólově nás podržel produktivní Kubíček. Po delší době se objevil v bráně Tomáš Dvořák a vedl si velmi dobře. U hostů měl pevné nervy Fiala, který proměnil sedm sedmimetrových hodů.
Poděkování patří i fanouškům, kteří se sešli v hojném počtu a byli slyšet.