2  Babůrek Milan, 2x Holec Vladimír, Šváb Zdeněk, Zbuzek Pavel

Č

D

komentář k utkání

Vysokou porážkou v hale nováčka letošního ročníku II. ligy jsme zahájili novou sezónu.

Úvod zápasu byl z naší strany velmi rozpačitý. Domácím se brzy podařilo vytvořit mírný náskok, ale v 11. minutě jsme srovnávali na 4:4. Později se však bohužel ukázalo, že to bylo naposled, co Most nebyl ve vedení. Po velkém množství našich technických chyb se povedla Baníku šňůra pěti branek bez jediné inkasované. Těžce jsme se prosazovali proti tvrdé obraně 1-5. Citelná byla absence pivota Hrubého, který se trenérovi omluvil z důvodu plnění pracovních povinností. Dorostenec Míka, který normálně hraje na spojce a nastoupil místo něj do základu, ho přes veškeré úsilí nedokázal plnohodnotně nahradit. Čtyři góly vstřelené námi ze hry v prvním poločase hovoří za vše. V obraně také vázla součinnost. Aleš Stach chvílemi nevěděl, komu má pomáhat dřív. Jestli spojkám, nebo pivotovi. Nebýt několika výborných zákroků Hendrycha v bráně, mohl být rozdíl ve skóre o poločase ještě větší.

Do druhé půle se trenér rozhodl dát důvěru následující sestavě: Prokop - Kubíček, Knotek, Tošovský,
Hofta, Femiak, Míka. Domácí ovšem pokračovali v bojovném výkonu a když ve 42.minutě zvyšovali na 23:12, tak zbytek zápasu už proměnili ve svou exhibici. Utkání se dohrávalo bez emocí, protože o vítězi bylo rozhodnuto. Dle slov trenéra Bartoňě to už stejně někteří z nás ve svých hlavách "zabalili". Hned první zápas odhalil velké nedostatky jak v naší hře, tak i ve fyzické připravenosti některých hráčů. Přísnější měřítko snesli snad jen Bajtalon, Kubíček a Hendrych. To, jestli se jedná o trend letošní
sezóny, nebo jestli šlo jen o jednozápasový výpadek, jako v loňském ročníku s Kolínem, odhalí hned příští zápas v Lovosicích, kde nás hostí Ústí nad Labem.