Ladislav Nejdl - TR, Miroslav Pokorný - OV

Ž  Mařík Lukáš, Horák Ondřej

2  Blažek Zdeněk, 2x Maňák Luboš

Č

Do Spořic, kde hraje svá domácí utkání Baník Most, jsme zajížděli bojovat o první ligové body z venkovního hřiště v tomto ročníku.
Po shlédnutí našeho soupeře v utkání MB – Most byly naše ambice před tímto duelem jednoznačně vítězné. Proto se po domluvě vyzvedával v Ústí nad Labem Švec s Alešem Stachem, kteří tam byli od rána s přípravkou a minižáky na turnaji.
Už od počátku bylo jasné, že domácí nám nedají nic zadarmo. V šesté minutě Aleš Stach vyrovnávál svým druhým gólem na 2-2, poté jsme se však dlouhých dvanáct minut zastřelovali a až v osmnácté minutě snižoval Kubíček na 8-3. Slabé střely z křídel a polovysoké ze spojky bez větších problému domácí brankař pochytal. Naopak k neudržení byl domácí šutér Holec, který si s ničím nedělal příliš velkou hlavu a z deseti metrů střílel jednu ránu za druhou. Ke konci první půle jsme se trochu zvedli a do poločasu snížili na nadějných 11-7.
Úvodní minuty druhého poločasu převzali taktovku utkání opět hráči Baníku. Když Horák ve 42. minutě zvyšoval na 18-9, bylo jasné, že souboj mužstev z chvostu tabulky vyhrají domácí. Po zbytek utkání tak dostali prostor házenkáři nastupující generace a získavali tak zkušenosti do příštích sezón, kdy budou tvořit základ družstva mužů. Jestli to bude ve druhé nebo v regionální lize, záleží jen na nich.
Co se týče obrany, tak ta v nejsilnější sestavě fungovala dobře. Velmi špatné to bylo v útoku. Na šestnáct gólů nelze vyhrávat. Měli jsme asi více využívat toho, že domácí střídali tři hráče do obrany, ale na rychlý přechod do protiútoku nám prostě nestačily fyzické síly.