Jiří Dráb - TR, Karel Chýle - OV

Ž  Bossanyi Daniel, Cenigr Jan

2  2x Bossanyi Daniel, 2x Najman Matouš, Cenigr Jan

Č

V 10.kole II.ligy jsme hráli v nové hale v Úvalech s místním Sokolem. Domácí v posledním kole vyhráli v Pardubicích, my jsme doma přehráli Ledeč. Obě družstva se dobře znají, tyto ročníky se potkávají v krajských soutěžích od žákovských kategorií. K dospozici nebyli všichni hráči, Loukotka, Vaněk, Galekta byli na marodce, dále pak chyběl Stach, ale o tom pár vět až na závěr.

V předzápasové přípravě jsme se zaměřili na útočnou hru a brankáře soupeře. V 1.poločase se nám všechno dařilo plnit na 100%. Brzy jsme domácím odskočili / 8.min. 1:5, 16.min. 4:10 /, když na spojkách hráli velmi dobře Kubiš s Humpolou, to vše bylo podpořeno dobrou, pohyblivou obranou a pozorným Vítkem v brance. Kluci si bez problémů  poradili i s osobní obranou na Humpolu.
Dobře jsme začali i druhý poločas. Humpola s Kubišem se dokázali prosadit i přes zataženou obranu 0+6 velkých spojek. Bohužel se k nim nepřidali ostatní hráči a domácí postupně ukrajovali z našeho náskoku. Hodně sil nás také stálo tradiční dohrávání většiny útočných akcí Úval do pivota, které jsme ubránili jen za cenu sedmimetrových hodů / 7/5 /. Jednogólové vedení jsme drželi ještě v 52.minutě / 18:19 /, ale v závěru už nás Úvaly přehrávaly a hodně tlačily. Předtím jsme bohužel nezvládli přesilovky 6 na 5 a 6 na 4, které jsem dokonce prohráli. V závěrečné desetiminutovce neudržel brankář Lukáš Vítek nervy na uzdě, a dle vysvětlení rozhodčího  dostal 2 minuty za oplácení a plus 2 minuty za odmlouvání rozhodčímu. Do branky šel druhý brankář Jakub Coufal a 4 minuty jsme hráli v pěti lidech, 2 minuty 5 na 5 a 2 minuty oslabení 6 na 5. Společně s nevyužitou přesilovkou tohle rozhodlo o osudu utkání, protože 4 minuty trestu pro brankáře Lukáše Vítka jsme prohráli 1:4 . Ve 59.minutě ještě Jakub Humpola snižoval na 22:21, ale domácí dokázali využít absence Lukáše Vítka v brance a opět nám odskočili. V závěru jsme šli do maximálního rizika, ale Úvaly si to už pohlídaly. Po zápase jsme byli hodně zklamaný, protože jsme v podstatě 52 minut vedli. U domácích rozhodl širší a vyrovnanější kádr, nám citelně chyběl střelec Stach. V útoku nám vůbec nehrála pravá strana. V závěrečné desetiminutovce jsme nedali proskok a trhák, ty góly nám v závěru chyběly.

Za 2/3 utkání nemám klukům co vytknout. V obraně jsme měli pohyb, snažili jsme se o 1., 2. vlnu, ale na postavenou obranu se dokázali prosadit jen 2 hráči. Málo jsme to dohrávali do křídel. Michal Sojka měl i dost smůly, když z pěti střel trefil 3x tyč. V útoku jsme vůbec nehrozili z pravé spojky. 2 střely od pravé spojky za 40 minut hry je hrozně málo. Tentokrát jsme udělali minimum technických chyb, kterých jsem nenapočítal víc než 6. V závěru nás Úvaly přehrávaly, ale i tak jsme to mohli a měli zvládnout. Hodně to ovlivnilo vyloučení Lukáše Vítka, při jeho trestu jsme ze 4 střel inkasovali 4 góly. Tím to nechci svádět na Kubu, protože to neměl vůbec lehké, na hřiště šel nerozcvičený, po hodině sedění na střídačce.
V Úvalech to bylo tradičně bouřlivé prostředí, to k tomu patří, ale tentokrát to od jednoho vymázla bylo trochu za hranou. Hráči soupeře a rozhodčí by zasloužili více respektu. Na zápasech mládeže nadávat během utkání hráčům soupeře do č..á.ů, to jsem nezažil ani za 20 let v družstvu mužů a to jsme projezdili půl republiky. Každopádně zastat se hráčů jsem připraven vždy a za všech okolností.
Tentokrát se dotklo špatné nařízení o omezeném startu hráčů, které vyloženě demotivuje trenéry menších klubů při výchově talentů, našeho družstva / jedná se o názor můj osobní, nikoli oddílu ! /. Odchovanec Patrik Stach nemohl za nás nastoupit, protože v neděli hrál I.ligu staršího a mladšího dorostu za Lovosice a více jak 2 zápasy za víkend hrát nemůže...