oddíl házené | minižáci

Sokol Bělá / minižáci / články / Turnaj minižáků Kolín 23. 11. 2014

téma: minižáci | autor: Shalom | datum: čtvrtek 27.11.2014 | zobrazeno: 1241x

Turnaj minižáků Kolín 23. 11. 2014

Sestava: Šídlo J., Poživilová V., Klimeš T, Vejtruba O., Fiala M.

V neděli ráno, po malém zdržení způsobeném zaspáním jednoho z hráčů, jsme vyrazili směr Kolín. S vědomím toho, že jsem v kolínské hale nikdy nebyl, a druhý řidič tam byl někdy před osmi lety naposledy, jsem vytáhl z kapsy chytrý telefon a začal ladit navigaci. Což o to, do Kolína bych ještě trefil podle značek kolem komunikací, ale trefit tu správnou adresu už se ukázalo jako menší problém. Nicméně po dvou zkažených odbočkách, kdy telefon hlásil „přepočítávám trasu“, jsme zdárně dorazili místo určení, jen z úplně jiné strany než jsme měli. Doufám, že mé navigační schopnosti mi Jirka Šídlo (druhý řidič) odpustí.Když už jsme našli ten správný vchod do haly, samozřejmě jsme ji dvakrát oběhli, abychom našli naší šatnu a rychle se převlékli. Na hrací plochu jsme vběhli právě včas, zrovna v momentě, kdy nás chtěli vyvolávat rozhlasem.

1. zápas: Bělá - Olomouc ¨A¨ 4:11

Jako každý první zápas jsme začali chladně, bez pohybu a nemohli se trefit do branky. Ale i tak byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál. Možná kdybychom se potkali později, byl by výsledek lepší.

2. zápas:Bělá - Zruč ¨A¨ 5:7

V tomto zápase jsme už byli lepší a sahali jsme po vítězství. Po většinu zápasu jsme vyhrávali, ale závěr se nám nepovedl a tak jsme o dva góly prohráli.

3. zápas:Bělá - Pardubice ¨A¨ 10:6

Proti holkám z Pardubic už jsme od začátku šli za jasným cílem, a to vyhrát, což se nám podařilo.Bylo vidět, jak naše forma stoupá. Vycházeli jsme z dobré obrany, v útoku jsme se dokázali individuálně uvolňovat se zakončením, i když ne vždy vstřelenou brankou. Bylo vidět, jak se po měsíci hráči stále zlepšují.

4. zápas:Bělá - Kolín ¨A¨ 16:2

Děvčat z Kolína, i když byla o hlavu větší, jsme se nezalekli a smetli jsme je z palubovky jako prach. V tomto zápase jsme byli ve všech činnostech lepší, není třeba se o tom více rozepisovat.

5. zápas: Bělá - Bohunice 10:13

Náš nejhezčí zápas, ve kterém naše forma vygradovala,potkali jsme se však se šikovnýma „chalanama“ z Moravy. Před zápasem jsem hráče upozornil, že se dobře pohybují, a že když je budeme dobře bránit, tak zvítězíme. Hrálo se v obrovském tempu, akce střídala akci a to na obou stranách. Skóre se přelévalo na obě strany, ale nakonec vyhrál se štěstím soupeř. Hráli jsme opravdu skvěle, hráčům nebylo co vytknout, a po předvedeném výkonu dostali pochvalu jak od nás, tak i od trenérů protivníka, kteří si mysleli, že nás „sfóknó jak svícu“.

To byl poslední zápas ve skupině, ve které jsme obsadili třetí příčku, a čekal nás závěrečný mač o páté místo.

6. zápas: Bělá - Úvaly 9:3

Po čtyřech povedených zápasech jsme se nesli na vlně euforie a s přehledem zvítězili.

Na závěr musím říci, že jsme sehráli povedený turnaj. Gólově nás táhl Marek Fiala, je na něm znát, že už nastupuje za mladší žáky. V brance podal standardní výkon Tomáš Klimeš. Na Kubovi Šídlovi je vidět obrovské zlepšení, a to patří věkem ještě do kategorie přípravky. Vendy Poživilová neumí ještě prodat na hřišti svůj potenciál, ale to přijde časem.Zlepšení je vidět i Ondrovi Vejtrubovi.

Tímto bych chtěl celý kolektiv pochválit. Pochvala putuje i do Kolína za uspořádání velmi pěkného turnaje. Děkuji mému kolegovi Jirkovi Šídlovi za odvoz, koučování a trpělivost při mé navigaci:-)

Další turnaj se koná již tuto neděli ve Zruči nad Sázavou.

Házené zdar

SHALOM

pátek 17.5.2024 | autor: Švícko

minižáci - Sobotní turnaj minižactva 18. 5. se z důvodu špatného počasí odehraje ve sportovní hale Gymnázium Jana Palacha, Vodárenská ulice 3421, Mělník.

26.5. | 09:00

Poděbrady 6+1