oddíl házené | minižáci

téma: minižáci | autor: Shalom | datum: pondělí 20.10.2014 | zobrazeno: 1368x

Turnaj minižáků - Úvaly 18. 10. 2014

Sestava: Šídlo, Poživilová, Klimeš, Kettnerová, Kettner, Hradiský, Šanta

V sobotu ráno jsme se sešli u městské haly v Bělé, abychom odcestovali na turnaj minižáků do Úval. Vyráželi jsme s lehkými obavami o počasí, neboť předešlé dny to vypadalo, že nikdy nepřestane pršet. Ale protože jsme se všichni řádně modlili, svatý Petr nás vyslyšel a pršet přestalo právě včas. Nic nám tak nebránilo vyjet za krásným sportovním dnem. Nasedli jsme do aut, která řídili manželé Šídlovi a paní Kettnerová, za což jim děkujeme. Cesta proběhla v pořádku a až na místy nepříjemnou mlhu a jedno zaváhání navigátora Shaloma(já tam budu jezdit sto let a stejně aspoň jednou špatně uhnu!!!) jsme zdárně dorazili na náměstí Arnošta z Pardubic a vyrazili k hřišti, které se už začínalo plnit všemi zúčastněnými oddíly. Po zjištění propozic turnaje jsme se šli rychle převléknout, protože jsme hráli už druhý zápas. Jirka Dráb, organizátor turnaje z místního oddílu Úval, rozdělil turnaj na dvě skupiny podle výkonnosti. A protože jsme přijeli s družstvem složeným napůl z přípravky, tak nám právem patřila ta slabší skupina.

V prvním zápase jsme nastoupili proti jednomu z domácích družstev Úval. Díky skvělé obraně podporované až neuvěřitelnými zákroky brankáře se nám zápas povedl, dokonce jsme nedostali ani

branku, a zaslouženě jsme vyhráli.

K druhému zápasu, ve kterém se nám postavila do cesty děvčata z Kolína, jsme nastupovali s určitými obavami. Když se postavil náš nejmenší hráč proti jejich nejvyšší hráčce, tak jí byl do pasu, a ani ostatní děvčata nebyla o nic menší. To nás však neodradilo, díky dobré obraně a opět skvělým zákrokům brankáře jsme ani v tomto zápasu neinkasovali. V útoku se už ale výšková převaha projevila více. Po některých nešťastných zakončeních způsobených mokrým míčem, kdy nám to lítalo všude okolo, jen ne do branky, se nám přece jen podařilo alespoň jeden gól vsítit a mohli jsme se tak radovat z hubeného vítězství.

Ve třetím zápase proti nám nastoupil celek z Mělníka. I když jsme tentokrát nějaké góly dostali, obrana a brankář fungovali opět dobře. A když jsme přidali i na důrazu v útoku a zpřesnili střelbu,

vyhráli jsme i třetí zápas v řadě.

Zato čtvrtý zápas nás usadil pěkně zpátky na zem. Kutná Hora na nás vlítla jako uragán a než jsme se stačili vzpamatovat z té kanonády, tak byl poločas pryč. Po poločasové konzultaci a radách ode mě a od Jirky Šídla jsme druhou půli zahráli vyrovnaně. Uznání ale i tak patří soupeři, který, i když mnohdy na hranici faulování, vyhrál zaslouženě. Tento zápas nám ukázal hlavně nedostatky a poučení v jaké fázi hry máme co dohánět.

K pátému zápasu jsme už nastupovali s pokorou a zase to vypadalo velice příjemně. I druhý celek Úval se nám podařilo porazit.

V šestém a zároveň našem posledním vystoupení proti družstvu z Příbrami už bylana našem družstvu malinko vidět únava a nekoncentrovanost. Soupeř nás tak po tuhém boji udolal a vyhrál.

Celkový dojem z celého dne je pozitivní. Všechny děti si zahrály dostatečně, všechny si vystřelily. Tahouny byli Kuba Šídlo, Vendy Poživilová a v brance velice dobrý Tomáš Klimeš. Ale i ostatní zaslouží pochvalu za bojovnost a obětavou hru. Bylo na nich vidět, že jsou hladoví po míči a že dlouho na žádném turnaji nebyli. Na zpáteční cestě nechyběla zastávka v mekáči. Děti vypadaly při příjezdu domů velice spokojeně a i já jsem si sportovní den užil a nabral energii.

Děkuji všem hráčům a rodičům za odvoz a morální podporu, Jirkovi Šídlovi díky za pomoc při koučování.

Fotky z turnaje najdete zde.

Další turnaj bychom měli pořádat my v Úterý 28. 10.

pátek 17.5.2024 | autor: Švícko

minižáci - Sobotní turnaj minižactva 18. 5. se z důvodu špatného počasí odehraje ve sportovní hale Gymnázium Jana Palacha, Vodárenská ulice 3421, Mělník.

26.5. | 09:00

Poděbrady 6+1