oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / 1. kolo KP starších žáků - 16. 9. 2023 Kostelec n. L.

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: úterý 19.9.2023 | zobrazeno: 493x

1. kolo KP starších žáků - 16. 9. 2023 Kostelec n. L.

V sobotu 16. 9. rozehráli starší žáci svojí soutěž turnajem na venkovním hřišti v Kostelci nad Labem.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů rozdělených na 1. ligu a 2. ligu. O nasazení do skupin rozhodovalo konečné pořadí v loňském soutěžním ročníku. My jsme se umístili těsně ve druhé polovině tabulky, budeme tak letos nastupovat ve skupině B.

V 1. lize hraje 7 týmů - Házená Mělník, Házená Poděbrady, Jiskra Zruč nad Sázavou, Lions Hostivice, Sokol Úvaly A, Sokol Úvaly B a Sparta Kutná Hora A.

Ve 2. lize je 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, Sokol Bělá pod Bezdězem, Sokol Kostelec nad Labem, Spartak Příbram a Sparta Kutná Hora B. Soutěž se hraje dvoukolově podzim - jaro, každý s každým, všechna utkání jsou rozlosována do turnajů. Družstvo může odehrát na turnaji max. 3 utkání 2x 20 minut

Sestava v Kostelci: Tomáš Hurta – Pepa Erben, Robin Dubec, Vašek Krejčík, Honza Tom, Alex Mašek, Onrdra Hryz, Matyáš Müller, Tomás Sluka

Naše výsledky

Příbram x Bělá 15:30 ( 5:15 )

Hurta – Erben 8, Dubec 6, Hryz 5, Krejčík 4, Tom 4, Mašek 2/1, Sluka 1, Müller

Kostelec n. L. x Bělá 15:24 ( 7:15 )

Hurta – Erben 10, Dubec 6, Hryz 4, Krejčík 2, Tom 2, Müller, Sluka, Mašek

Kolín x Bělá 15:25 ( 7:12 )

Hurta – Erben 10/1, Dubec 8, Hryz 3, Tom 3, Sluka 1/1, Krejčík, Mašek

Před odjezdem proběhly nějaké omluvenky, některé byly opravdu originální ( vzhledem k mé prchlivosti snad radši bez komentáře ), jedna v noci před odjezdem, takže nebyl čas na to reagovat. Jeden hráč týden před soutěží ukončil činnost. Hned první turnaj a musel jsem nominovat mladší žáky, jinak bychom se nemohli zúčastnit, to nám to pěkně začíná.... Čekaly nás 3 zápasy, hráli jsme 1. a poslední utkání turnaje, takže jsme v Kostelci strávili celý den. Počasí bylo slunečné, klukům jsem musel hlídat pitný režim, stín jsme hledali v přilehlém parku, protože v areálu se nebylo kde schovat před sluncem.

Nevěděli jsme, co od skupiny B čekat. Výsledkově to kluci zvládli výborně. První utkání s Příbramí bylo ve znamení technických chyb a neproměněných šancí, byl to ostrý zápas po téměř třech měsících. Druhé utkání mělo jiné parametry, protože Kostelec byl posílen o hráče z Úval. Trochu nečekaně byl osobně bráněn Dubec a většinu utkání prostál se svým osobním strážcem na půlce hřiště, ale aspoň si procvičil uvolnění bez míče. Poslední utkání proti Kolínu kluci většinou odchodili, měli v nohách o zápas víc než soupeř. Kolín nám nedal nic zadarmo, zlomili jsme to až na začátku druhého poločasu.

1. turnaj nám ukázal, co od soutěže můžeme čekat. Při vší úctě k soupeřům výsledky nepřeceňujeme, budeme se zaměřovat na herní činnosti, ale soutěž chceme určitě zvládnout bez porážky. Na podzim nás čekají 2 konfrontace s lepšími celky – krajská a republiková kvalifikace o postup do Žákovské ligy, tam se ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Snad bude k dispozici plná sestava ( napište si do kalendářů 8. 10. od 9:00 v Bělé !! ) , bude to potřeba  !

Mladším žákům děkuji za hráčskou výpomoc, všichni se zapsali do střelecké listiny.

Prvně s námi v této kategorii byli Honza Tom, Alex Mašek, kteří přešli z mladších žáků a nezklamali. Od „druhoročáků“ mám jiná očekávání, největší progres ukázal Pepa Erben, který pochopil, že trénuje pro sebe a né pro trenéra…. Tomáš Hurta v bráně opět výborný s minimem chyb. Vašek Krejčík toho moc nenatrénoval, ale zvládnul to kondičně a v pivotu pokud zpracuje míč, tak se dokáže otočit s obráncem na zádech.

Poděkování za pomoc s dopravou M. Slukovi, který má v oddíle 2 syny a pomáhá nám jak může. Dále poděkování F. Müllerovi, který kvůli turnaji odložil na odpoledne rodinnou oslavu a aktivně se v rámci klubu zapojil do projektu  Sportovního střediska.

Další kolo: 1. 10. turnaj Příbram - hala Sedlčany

pátek 19.4.2024 | autor: Švícko

starší žáci - Odjezd STARŠÍCH ŽÁKŮ na nedělní turnaj v Kutné Hoře v 10.30 od haly, nesmí se tam lepit ! Vzhledem k velké marodce sestava všichni !

TJ Spartak Příbram

Příbram