oddíl házené | st. žáci

Sokol Bělá / st. žáci / články / 6. kolo SL starších žáků - 19.11. 2022 Sedlčany

téma: starší žáci | autor: Švícko | datum: neděle 20.11.2022 | zobrazeno: 391x

6. kolo SL starších žáků - 19.11. 2022 Sedlčany

V sobotu  19.11. jsme odehráli další kolo společné ligy starších žáků v Sedlčanech, kde byl pořádajícím klubem Spartak Příbram.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů: TJ Sokol Bělá pod Bezdězem, Házená Mělník, Házená Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, Jiskra Zruč nad Sázavou, Lions Hostivice, SK Hudlice, , Sokol Úvaly A + B, Sokol Vršovice, Sparta Kutná Hora, Sparta Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. V podzimní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání, v jednom kole pouze 1 utkání,  s hrací dobou 2x 20 minut. Celkově čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 13 utkání. Zápasy s týmem SK Hudlice jsou mimo soutěž.

Mistrovské turnaje se o tomto víkendu hrály v Mladé Boleslavi a Praze, nás rozlosování poslalo až na druhý konec kraje. Letos nám los soutěže moc nepřál, nezúčastníme se ani jednoho ze tří turnajů v Mladé Boleslavi, což máme „za kopcem“, ale ze středočeských družstev najezdíme jednoznačně nejvíce kilometrů. Naštěstí nám celou sezónu vypomáhají s dopravou bezplatně Technické služby města. Tolik i vysvětlení rodičům.

Do Sedlčan jsme odjížděli v okleštěné sestavě, omluvili se tři hráči ze základu Erben, Loukotka a Hríb, což je pro nás citelná ztráta, navíc nás čekala nejlepší družstva soutěže Kutná Hora a Hostivice. Na turnaj jsme tak odcestovali díky doplnění kádru mladšími žáky.

Sestava: Hurta – Koštejn, Cibrík, Krejčík, Krbeček, Hentek, Dubec + mladší žáci Müller, Tříska, Sluka, Tom

Trenéři: Švec, Müller

Sokol Bělá x Hostivice 15:47 ( 6:23 )

Hurta 22% - Dubec 11, Tom 1, Hentek 1, Cibrík 1, Koštejn 1

Technické chyby: 31 !?!

Střelba: 31/15

Na toto utkání jsme se těšili, protože Hostivice hraje obranu 3:3 celý zápas, bohužel nám na tento turnaj vypadli 3 hráči ze základu, viz výše. Aktivní obrana soupeře nás dostávala pod tlak, kluci to špatně řešili, neměli pohyb bez míče a odevzdávali jeden míč za druhým do rukou soupeře. Na Hurtu se valil jeden trhák za druhým, výsledkem toho bylo ostudné skóre i v tréninkovém tempu soupeře.

Sokol Bělá x Kutná Hora 12:37 ( 3:23 )

Hurta 33% - Dubec 5, Koštejn 4, Krbeček 1, Sluka 1, Tom 1

Technické chyby: 12

Střelba: 42/12

V druhém utkání jsme nastoupili proti vedoucímu družstvu soupeře. Kutná Hora byla čerstvá, na turnaji hrála jeden zápas, pro nás to byl zápas turnaje č.2. Nastoupili jsme proti poctivé obraně 0+6, za kterou chytá výborný brankář, dále má Kutná Hora na rozehrávce nejlepšího hráče a střelce soutěže. Bylo to jen otázkou skóre. Díky zatažené obraně Kutné Hory jsem neudělali tolik technických chyb, ale vůbec se nám nedařilo střelecky. Ze 42 našich střel jsme proměnili jen 12 pokusů.

Výsledkově i herně byly oba zápasy v Sedlčanech velkým zklamáním. Když tu laťku dám hodně nízko, tak je pozitivem, že se po zranění vrátil Vašek Koštejn, mladší žáci se bez jednoho zapsali do střelecké listiny a nováček Honza Cibrík už dokáže ve sprintu s driblinkem přeběhnout hřiště a na tomto turnaji má první gól. Zatímco např. Vašek Krejčík končil turnaj vyčerpaný, na pokraji sil, další jeho spoluhráč vracel suchý dres... Na Tomáše Hurtu se valil jeden rychlý útok za druhým, s tím nemohl moc dělat. Robin Dubec si odehrál svoje, ale neměl si to s kým hodit, citelně mu do kombinace chyběl Patrik Loukotka. Nevím z jakého důvodu většině kluků chybí základní návyk z miniházené „nahraj a běž“, s obranou 3 + 3 začali až letos, tu se stále učíme. Každopádně neházíme ručník do ringu, v kategorii starších žáků zůstavají všichni i příští sezónu, jakmile to okolnosti dovolí, přidáme další trénink a budeme makat !

Fanča Müller si vzal na povel mladší žáky, poděkování patří i Technickým službám města za bezplatnou dopravu.

Poslední utkání letošního ročníku odehrajeme 3.12. v Úvalech s místním „áčkem“

sobota 18.5.2024 | autor: Švícko

starší žáci - Sobotní turnaj starších žáků 18. 5. v Kostelci nad Labem je z důvodu špatného počasí zrušený.

pátek 17.5.2024 | autor: Švícko

starší žáci - Odjezd STARŠÍCH ŽÁKŮ na sobotní turnaj do Kostelce v 8.20 hod. od haly, do dresů se převlékneme v Bělé. Hraje se venku, vybavte se podle počasí. S sebou svačinu a minimálně 2 litry pití !

TJ Kostelec nad Labem

Kostelec