oddíl házené

Sokol Bělá / vzpomínky hráčů / články / Střelecký úspěch Milana Chadalíka (1967)

téma: vzpomínky hráčů | autor: Giorgio | datum: úterý 3.10.2006 | zobrazeno: 1371x

Střelecký úspěch Milana Chadalíka (1967)

Milan Chadalík

Výkonnost Sokola Bělá p.B. byla v minulosti od roku 1960 až do 1970 vždy na vysoké úrovni a ve skutečnosti jsme pro družstva Slavie, Sparty, Bohemians a Náchoda byli vždy soupeřem, který jim ztěžoval možnost hladkého postupu do 1.ligy. V té době výkonnostní základ družstva tvořili hráči Jiří Kudrnáč, Karel Urban a později se přidali Milan Chadalík, Jaroslav Malý a brankář Milan Kulda!
Jako spoluhráč skvělého člověka Milana Chadalíka pamatuji jeho utkání ve 2.lize v Náchodě, kdy zesměšnil celou jejich obranu včetně brankáře Zikmunda! Náchodský celek, který v tomto roce sestoupil z 1.ligy, šel neúprosně zpět za postupem. V uváděném zápase v roce 1967, Milan který byl vyhlášeným střelcem volných hodů(9m) vystřelil celkem 10-krát přímo na branku a docílil z toho 9 branek. Při prvních dvou střelách, kdy mohl trenér Vejman "sežrat" brankáře Zikmunda, ho domácí obránci nebrali vážně! Pak však s jeho úspěšností museli v bloku na 9m postupně přidávat ostatní hráče a stejně se nedokázali s jeho střelbou vyrovnat. Milan to tam "pouštěl" vrchem, spodem a výklonem, který uměl precizně. Při čtyřech protihráčích v bloku to však shazoval na sbíhajícího Jardu Malého i Láďu Edera a náchodští to neuměli vyřešit. Trenér Vejman rezignoval a po 5 brankách už jen smutně kýval hlavou.
Milan ještě vstřelil v tomto utkání dalších 5 branek ze hry a celkovým počtem 14 branek, byl mimořádným střelcem mezi všemi hráči 2.ligy!
Oslavili jsme to řádně, tak jak se to slavilo: celou cestu zpět jsme prozpívali s předzpěvákem Karlem Urbanem a za pomoci řidiče Piescheho!