oddíl házené | st. žákyně

Sokol Bělá / st. žákyně / články / 1. Kolo LKP - 10.12.2023 Hostivice

téma: starší žákyně | autor: Hrubas | datum: středa 13.12.2023 | zobrazeno: 406x

1. Kolo LKP - 10.12.2023 Hostivice

Družstvo házenkářek starších žákyň Sokol Bělá pod Bezdězem na turnaji v Hostivicích

V neděli 10.12.2023 jsme se zúčastnili posledního turnaje podzimní časti středočeské krajské soutěže starších žaček, který se tentokrát konal v Hostivicích. Na turnaji jsme se utkali s děvčaty z Příbrami, Hostivic a Mělníka. I tentokrát náš tým doplnily hráčky mladších žaček Austová, Hrubá, Sabolová a Strnadová.

Sokol Bělá x Spartak Příbram 20:11 (10:8)
V přímém souboji o čelo tabulky jsme se utkali s  oslabeným týmem z Příbrami, kterému chyběly tři hráčky základní sestavy. Úvod utkání se nám příliš nevydařil, když nám chyběl větší pohyb a nasazení v obraně, přesto jsme si vypracovali dvoubrankové vedení.
Ve druhém poločase se naše hra trochu zlepšila, soupeřkám začaly docházet síly a v poklidu jsme dovedli utkání do vítězného konce.
Na utkání jsme se velice těšili, bohužel na hře soupeře byla absence klíčových hráček velice znát. K vítězství nám stačil podprůměrný výkon, kdy jsme neproměnili mnoho vyložených šancí. Střelecky se dařilo Elišce Šilhové a Vanese Pecové, v brance odchytala povedené utkání Aneta Hrdličková.
detail utání >>>

Sokol Bělá x Lions Hostivice 22:23 (8:10)
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu, který neměl žádnou hráčku na střídání. K utkání jsme bohužel přistoupili jako „mistři světa“, bez bojovnosti, pohybu a nasazení. Naopak domácí hráčky měly ukázkové nasazení, bojovaly, proměňovaly vyložené šance, a tak si v 15 minutě vypracovaly vedení 9:5. Do poločasu se nám podařilo snížit na ještě přijatelných 10:8.
Ve druhém poločase holky začaly bojovat, ale bohužel jsme neproměňovaly vyložené šance. Těžko se prosazovaly proti pohyblivé obraně 3:3 domácích. V závěru utkání to byla již křeč, sice jsme vyrovnaly na 22:22, ale nakonec si zaslouženou výhru připsaly domácí hráčky.
Střelecky se dařilo Vanese Pecové, příkladně bojovala Eliška Šilhová. Bohužel jako jediná.

Sokol Bělá x Házená Mělník 19:17 (11:9)
Do posledního utkání jsme nastoupili podobně jako do utkání s Hostivicemi. Bez nasazení, bojovnosti a pohybu. Obrana byla nedůrazná, v útoku jsme zahazovali jednu šanci za druhou.
V průběhu celého utkání jsme i přesto udržovali mírné vedení. Sice se soupeřky v 37. minutě dostaly do vedení 17:16, ale v závěru jsme šňůrou tří branek rozhodli o našem vítězství.
Tentokrát se střelecky dařilo Káje Měšťanové, Vanese Pecové a Terce Hrubé.

Sestava a branky Bělá na turnaji:
A.Hrdličková - K.Měštanová 13, V.Pecová 17, E.Šilhová 13/2, L.Šárogová 3, L.Jeřábková, T.Hrubá 7, Z.Austová 5, I.Sabolová, A.Strnadová 2

Z posledního turnaje bohužel odjíždíme velice nespokojeni. Moc nás mrzí přístup holek, které kromě druhého poločasu s Hostivicemi, nebojovaly a všechna utkání odchodily.
Chyběl nám především lepší pohyb a hlavně chuť do hry. Holky absolutně ignorovaly jakékoliv rady trenérů. Byly schopné udělat několikrát stejnou chybu v obraně, v útoku až komicky přehlížely zcela volné spoluhráčky na křídlech.
Po podzimní části soutěže máme stejný počet bodů jako vedoucí Příbram a Kutná Hora. Uvidíme, jak děvčata přistoupí k zimní přípravě, každopádně potenciál ke zlepšení je veliký.

Na závěr děkujeme pořadatelům za organizaci turnaje, rozhodčím za řízení utkání, soupeřům za férovou hru a TS města Bělá pod Bezdězem za pomoc s dopravou.