oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Vítězství v prvním domácím utkání nad HC Kolín 24:16 /15:9/

téma: muži | autor: Hrubas | datum: pondělí 22.9.2008 | zobrazeno: 1058x

Vítězství v prvním domácím utkání nad HC Kolín 24:16 /15:9/

Ve třetím kole II. ligy se naše družstvo mužů představilo poprvé před domácím publikem, když změřilo síly s houževnatým celkem HC Kolín, jehož sestava je tvořena převážně zkušenými hráči.

Do utkání jsme vstupovali s cílem plně bodovat, i když jsme si byli vědomi síly soupeře a nelichotivé bilance ze vzájemných utkání, když jsme s tímto soupeřem v loňské sezóně dvakrát prohráli. V naší sestavě opět chyběl Dan Picek a zranění Vojta Kuchta a Ondřej Bajtalon.

Úvod utkání nám vyšel velice dobře, když jsme předváděli velice dobrou obranu, kterou podporoval svými zákroky spolehlivý brankář Kabátník. Velice dobře si naše obrana poradila především se střelcem Prachařem. V útoku jsme se prosazovali poměrně snadno, když opět fungovala souhra spojek s pivotem, dařilo se také křídlům. Rozdíl ve skóre pomalu narůstal až na poločasových 15:9. Ten mohl být ještě výraznější, nebýt dobrých zákroků hostujícího brankáře, který kryl několik trháků.
Do druhého poločasu jsme zřejmě díky dostatečnému vedení bohužel nevstoupili s takovým nasazením jako v prvním. Obrana trochu polevila, v útoku jsme se nevyvarovali několika technických chyb, zakončovali jsme z nepřipravených pozic a hráčům hostí se tak podařilo snížit ve 45. minutě na rozdíl pěti branek. V poslední desetiminutovce jsme však nepřipustili žádné drama a dovedli tak utkání do vítězného konce.

Vítězství našeho celku bylo naprosto zasloužené, svého soupeře jsme přehráli hlavně v obranné činnosti a v přechodu do rychlého protiútoku. Náš výkon sice nebyl zdaleka stoprocentní, ale určité zlepšení oproti utkání s Ústím nad Labem tu bylo. Je jen škoda, že jsme opět udělali poměrně velké množství technických chyb.
V našem dresu se střelecky dařilo Hrubému, autoru 6 branek, pro kterého dobře pracovaly spojky Kubíček, Švec a Stach, kteří se dokázali prosadit i střelecky. V dobrém světle se ukázal na křídle hrající Houška, v obraně výborně pracoval Petr Stach. Bohužel moc prostoru na hřišti nedostali Tošovský, Paulus, Hofta a Krucký, ale jejich čas určitě přijde.
V hostujícím dresu se nejvíce střelecky dařilo Součkovi, který se prosadil šestkrát, kvalitní výkon podal i brankář Saver. V obraně dominovali Prachař, Pokorný a Capouch. Je také potřeba zmínit, že se utkání hrálo férově a oba soupeři se nedopouštěli záludných faulů.

Utkání se hrálo v nově dokončené městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem před cca 120 diváky. Rozhodcovská dvojce Podzimek, Halíř předvedla poměrně dobrý výkon.
Tímto děkujeme oběma rozhodčím za vedení utkání a výpravě Kolína za sportovní vystupování.

PS: po utkání proběhlo přijímání nových tváří do našeho kolektivu, když se hráči Kuchta a Houška prezentovali hodnotným zápisným, za které byli oba oceněni sborovým zpěvem. Poděkovat je také potřeba Lojzovi a Marcele za azyl a pronajmutí klubovny. :o)

Házená Mělník

Mělník