oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Utrápené vítězství nad ústeckou Chemičkou.

téma: muži | autor: Hrubas | datum: úterý 16.9.2008 | zobrazeno: 1082x

Utrápené vítězství nad ústeckou Chemičkou.

Ve druhém kole nové sezóny nám los přisoudil opět venkovní utkání, tentokrát s celkem Chemička Ústí nad Labem. Tento celek tvoří převážně starší hráči, z nichž někteří mají i ligové zkušenosti.

K utkání jsme odjížděli bez Dana Picka, Radima Knotka a dlouhodobě zraněného Bajtalona, naopak v sestavě se poprvé představili Aleš Stach a Vojta Kuchta. Cíl byl jednoznačný. Navázat na utkání s Duklou Praha a získat dva body, ovšem byli jsme si vědomi síly soupeře, který v prvním kole překvapivě dlouho vzdoroval lokomotivě Louny /28:30/.

Začátek utkání se nám bohužel nepovedl. V obraně jsme byli málo důslední, což zkušený soupeř okamžitě trestal. K tomu se přidalo i velké množství technických chyb a nebylo se co divit, že ve 12. minutě svítil na ukazateli stav 7:5 pro domácí. Až v tomto okamžiku jsme zlepšili obranu, několik dobrých zákroků předvedl v brance Kabátník a skóre se otočilo v náš prospěch na 8:10. ještě do poločasu jsme si vytvořili mírné vedení 12:16, ovšem naše hra měla k ideálu hodně daleko.
Do druhého poločasu jsme vstoupili o poznání lépe. Opět dobře fungovala obrana podpořena kvalitním výkonem brankáře Kabátníka. Soupeř se prosazoval pouze z křídel a tak si naši hráči vytvořili pohodlné vedení 13:19. Tento v celku pohodlný náskok jsme udržovali poměrně snadno až do 55. minuty, kdy jsme po našich hrubých chybách dovolili soupeři snížit na rozdíl tří branek 24:27. Hráči Chemičky se ovšem připravili o šanci otočit utkání sami, když se dopustili 3. minuty před koncem špatného střídání, čehož naši hráči využili a dovedli utkání do vítězného konce.

Naše vítězství bylo opět zasloužené, když jsme svého soupeře přehráli ve všech herních činnostech. Bohužel jsme se opět nevyvarovali poměrně velkého množství technických chyb, čehož soupeř častokrát využil a držel se tím „na dostřel“ prakticky celé utkání.
Na hřišti se v našem dresu předvedli všichni nominovaní hráči. Družstvu se dařila spolupráce spojek s pivotem Hrubým, který i přes slabší koncovku v závěru utkání vstřelil 8 branek. Tradičně dobře se dařilo na spojkách hrajícím Švecovi, Stachovi a Kubíčkovi. V dobrém světle se ukazuje Petr Stach a duo mladoboleslavských nadějí Kuchta-Houška, kteří udělali utkání v závěru dramatické. :o) Svým dobrým výkonem překvapil také na křídle hrající Krucký.
V domácím dresu citelně chyběl střelec Štarha. Střelecky se prosadil především Čepelák, který zatížil naše konto 9 brankami, zdatně mu sekundovali Srba a Buček.

Utkání se hrálo v lovosické hale Chemik před cca 25 diváky, z nichž někteří opět přicestovali z Bělé. Rozhodcovská dvojce Fógl, Menšík podala velice dobrý výkon!